yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kursiyerlerin katılımıyla düzenlenen birbirinden eğitici kurslar yoğun ilgi görüyor

Eğitmenlerin özveri ile yürüttüğü kurslar, Efes Selçuklu vatandaşlara kültürel kazanım ve toplumsallaşma imkânı sağlıyor.

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kursiyerlerin katılımıyla düzenlenen birbirinden eğitici kurslar yoğun ilgi görüyor


Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Toplumsal Aktiflik Merkezi’nde düzenlene kurslardan Kat’ı Sanatı kursu bayanların ağır iştirakiyle devam ediyor. Kurslara katılarak üretmenin keyfini yaşadıklarını belirten kursiyerlere nazaran kat’ı sanatı kursu terapi özelliği de taşıyor. 

YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKLER HER SENE GELİŞEREK DEĞİŞİYOR

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Toplumsal Aktiflik Merkezi’nde Kat’ı Sanatını kursiyerlere sevdiren eğitmen Serdar Atalay; “Yaptığımız etkinlikler her sene gelişerek değişiyor. Yalnızca kâğıt kullanılarak yapılan bir sanat. Kağıdın değişik biçimlerde dövülmesi, çizilmesi, form verilmesiyle gerçekçi bir formda üç boyuta getirerek ortaya çıkarıyoruz ve ilgi cazibeli bir form kazandırıyoruz. Sanat yapıtı haline getiriyoruz” dedi.

İki küme halinde toplam 55 kursiyerin katıldığı kat’ı sanatını Efes Selçuk Belediyesi takviyesiyle bugüne kadar 7 kere düzenlediklerini belirten kat’ı sanatı eğitmeni Serdar Atalay; “Haftada iki gün çalışıyoruz.  Selçuk Efes Kent Belleği’nde, 8 Eylül Selçuk’un Düşman İşgalinden Kuruluş gününde düzenlenen Efes Şenliğinde açık hava sergilerimizi açtık, yapılan sanat yapıtlarını sergiledik. Gayemiz İzmir’in diğer noktalarında da sergilerimizi açmak” dedi.

KATI SANATI ADETA BİR TERAPİ

Kat’ı sanatıyla ilgilenen kursiyer Sevim Bölükoğlu, bu sanatı icra etmenin rahatlatıcı bir terapi misyonu gördüğüne dikkat çekerek toplumsal etraf kazandıklarını aktardı.

Kat’ı sanatına yeni gönül veren kursiyer Hatice Mercan, eğitmenleri Gürsu Atalay ve Serdar Atalay’dan aldıkları eğitimden çok mutlu olduklarını, kurs alırken yaşadıkları heyecan ve fotoğraflar ortaya çıktıkça yaşadıkları memnuniyeti anlattı.

Kursiyer Derya Sevinç ise “Ben 2018 yılından beri çok severek eğitim alıyorum. Kat’ı sanatı terapi üzere kümemizdeki arkadaşlarımız ile çok güzel anlaşıyoruz. Eğitmenlerimize ve Efes Selçuk Belediyesi’ne katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ