yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Quadrant Knowledge Solutions, Kaspersky’yi Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Lideri seçti

Süratle büyüyen yönetilen hizmetler pazarında Kaspersky’nin eserleri, önde gelen bağımsız pazar analisti şirket tarafından en üst sıraya yerleştirildi.

Quadrant Knowledge Solutions, Kaspersky’yi Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Lideri seçti


Hızla büyüyen yönetilen hizmetler pazarında Kaspersky’nin eserleri, önde gelen bağımsız pazar analisti şirket tarafından en üst sıraya yerleştirildi. Kaspersky Managed Detection and Response (MDR) ve Kaspersky Incident Response, Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™’te 2023’ün teknoloji başkanları ortasında yer aldı. Bu ödül, Kaspersky’nin siber güvenlik eserlerinin verimliliğinin ve bedelinin bir ispatı niteliğinde.

Yönetilen hizmetler pazarı, kullanıcılar tarafından oluşturulan bilgilerin büyümesi, kamu mevzuatı, daima gelişen siber tehdit ortamı ve InfoSec profesyonellerinin eksikliğine bağlı olarak büyümeye devam ediyor. Şirketler tüm telemetriyi izlemeyi ve siber güvenlik tahlillerini kendi kaynaklarıyla yönetmeyi güç bulduğundan ötürü yardım almak için giderek daha fazla dışarıdan siber güvenlik uzmanlarına başvuruyor. Bunun sonucunda Cognitive Market Research, Global Yönetilen Güvenlik Hizmetleri pazarının 2023’ten 2030’a kadar %12,80’lik yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) kaydetmesinin beklendiğini öngörüyor.

Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™, global siber güvenlik pazarı dinamikleri, ana trendler, satıcı ortamı ve rekabetçi pozisyonlandırma hakkında detaylı bir tahlil sunarak işletmelere eser ve hizmet sağlayıcılar ve yetenekleri hakkında stratejik bilgiler sunuyor. Bu yıl araştırmacılar Kaspersky Managed Detection and Response (MDR) ve Kaspersky Incident Response hizmetlerini teknoloji harikalığı ve müşteri tesiri parametrelerinde güçlü derecelerle ödüllendirdi.

Kaspersky Managed Detection and Response (MDR), otomatik güvenlik bariyerlerini aşan tehditlerin artmasına karşı gelişmiş, 24 saat süreklilik aslına uygun müdafaa sağlayarak uzman işçi bulmakta zorlanan yahut şirket içi kaynakları sonlu olan kuruluşların rahatlamasına yardımcı oluyor. 

Kaspersky Incident Response, erken olay müdahalesi ve ispatların toplanmasından bilgisayar korsanlığına dair ek izlerin belirlenmesine ve atak azaltma planı hazırlanmasına kadar tüm olay araştırma ve müdahale döngüsünü kapsıyor. Bu hizmet kapsamında Kaspersky, siber cürümlerle ilgili dijital ispatların tahlilini kapsayan Dijital İsimli Tıp ve muhakkak makûs maksatlı yazılım belgelerinin davranışı ve fonksiyonelliği hakkında kapsamlı bilgiler içeren makûs maksatlı yazılım tahlili de sunuyor.

Kaspersky Kurumsal İş Uzmanlığı Merkezi Lider Yardımcısı Veniamin Levtsov“Quadrant Knowledge Solutions tarafından Yönetilen Tespit ve Müdahale ile Olay Müdahale hizmetlerimizin takdir edilmesini takdirle karşılıyoruz. Eser ve hizmetlerimizin mevcut tehditleri avlama, tespit etme ve karşılık verme konusunda eksiksiz yeteneklere sahip olduğunu bağımsız olarak doğrulamak, böylelikle işletmelerin tüm varlıklarını siber hatalılardan muhafazalarına yardımcı olmak için bu üzere kapsamlı değerlendirmelere katılıyoruz” dedi.

Quadrant Knowledge Solutions Analisti Aneesh Mondepu da şunları ekledi: “Kaspersky Yönetilen Tespit ve Müdahale (MDR) tahlili, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilmiş bir tahlil. Yönetilen tehdit tespiti, yerleşik genişletilmiş tespit ve müdahale, yönlendirilen ve yönetilen olay müdahalesi, dijital isimli tıp ve makûs emelli yazılım tahlili üzere çeşitli özellikler sunuyor. Kaspersky, farklı dal dikeylerindeki çeşitli müşteri muhtaçlıklarını karşılayan, kolay kolay ölçeklenebilir, esnek ve tam olarak yönetilebilir bir hizmet sunuyor. Bu faktörler sayesinde Kaspersky, Spark Matrix’te güçlü dereceler aldı.” 

SPARK Matrix™’in tüm sonuçları: Yönetilen Tespit ve Müdahale raporuna buradan ulaşabilirsiniz. SPARK Matrix™’in Olay Müdahalesi ve Dijital İsimli Tıp sonuçlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaspersky Managed Detection and Response ve Kaspersky Incident Response hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitelerini ziyaret edin.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ