yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Rektör Budak’tan; Gaziemir, Ödemiş, Tire ve Bayındır’daki birimlere ziyaret

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir’in etraf ilçelerinde yer alan akademik üniteleri ziyaret ederek öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Rektör Budak’tan; Gaziemir, Ödemiş, Tire ve Bayındır’daki birimlere ziyaret


Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin; Gaziemir, Ödemiş, Tire ve Bayındır’da yer alan  birimlerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Rektör Budak’a ziyaretleri esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan da eşlik etti. 

Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik şurasına katılan Prof. Dr. Necdet Budak, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Öznur Usta Yeşilbalkan ve öğretim üyeleri ile bir ortaya gelerek sürdürülen bilimsel çalışmaları ve akademik faaliyetleri kıymetlendirdi. Öğrencilere yönelik oluşturulan kütüphane ve okuma salonunun açılışını gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, daha sonra Fakülteden emekli olan Öğr. Gör. Fatma Okan’a plaket takdim etti. Prof. Dr. Budak, “Hocamıza yıllar boyunca üniversitemize sağladığı pahalı emekleri için teşekkür ediyor, güzel bir emeklilik ömrü diliyorum” diye konuştu.

Ödemiş MYO’da Toprak Tahlil Laboratuvarı açıldı

Ödemiş Meslek Yüksekokulunda Müdür Prof. Dr. Betül Avcı ve yüksekokul akademisyenleriyle buluşan Prof. Dr. Budak, akademik faaliyetler ve program içerikleri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Toprak Tahlil Laboratuvarı’nın açılışını gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, “Çevre ve tarım bölümlerinde tarımın sürdürülebilirliği, ziraî teknolojinin ilerlemesi, daldaki yenilikler ve toprak tahlillerinin ehemmiyeti üzerine odaklanarak hazırlanan laboratuvarımızın güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

Serada yetiştirilen çiçekleri inceledi

Ziyaretlerine Bayındır Meslek Yüksekokulu ile devam eden Prof. Dr. Budak, burada MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Salman eşliğinde akademik takımla bir ortaya geldi. Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programının uygulama alanlarından olan yeni yapılan çağdaş serada yetiştirilen süs bitkilerini inceleyen Prof. Dr. Budak, Moda Tasarımı Kısmı öğrencilerinin hazırladıkları sergiyi gezdi. 

Rektör Budak öğrencilerle masa tenisi oynadı

Tire Organize Sanayi Bölgesinde yer alan EÜ Tire Kutsan MYO TOSBİ Yerleşkesini ziyaret eden Rektör Budak, MYO Müdürü Prof. Dr. Nayil Dinkçi ve akademisyenlerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Prof. Dr. Budak, onların meselelerini ve tekliflerini dinledi. Rektör Prof. Dr. Budak ayrıca öğrenciler tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasına katıldı. Yerleşke bahçesine zeytin fidanı diken Prof. Dr. Budak, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yeşil bir miras bırakmanın ve doğayı muhafazanın kıymetini vurguladık. Öğrencilerimize sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Budak, EÜ Havacılık Meslek Yüksekokuluna yaptığı ziyarette MYO Müdürü Prof. Dr. Rüstem Barış Yeşilay ve akademisyenlerle eğitim programlarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. MYO Yerleşkesinde öğrencilerle bir ortaya gelen Prof. Dr. Budak, öğrencilerin gelecek planları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleşti. MYO Müdürü Prof. Dr. Yeşilay, ziyaret esnasında Prof. Dr. Budak’a helikopter maketi ikram etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ