yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Rektör Prof. Dr. Budak, final sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi

Bilim ve teknolojinin, kültür ve sanatın, tarih ve edebiyatın basılı ve elektronik kaynaklarını bünyesinde koruma eden Ege Üniversitesi (EÜ) Merkez Kütüphanesi; 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Periyodu final imtihanlarında da öğrencilerin buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Rektör Prof. Dr. Budak, final sınavlarına hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi


İmtihan devirlerinde kapılarını 7 gün 24 saat açık tutarak hizmet veren Merkez Kütüphanede ders çalışan öğrencileri ziyaret eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, imtihanlarına hazırlanan öğrencilerle bir ortaya gelerek hem ikramda bulundu hem de muvaffakiyetler diledi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Merkez Kütüphanemizde, bir rutin haline getirdiğimiz imtihanlara hazırlanan öğrencilerimizle bir ortaya geldik. Gençlerimize imtihanlarında muvaffakiyetler diledik.  Öğrencilerimizle, eğitim hayatları boyunca gösterdikleri sabır, disiplin ve kararlılık sayesinde muvaffakiyete ulaşacakları konusunda verimli bir sohbet ettik. Öğrenci odaklılıkta ülkemizin ödüllü birinci ve tek üniversiteyiz. Tam akredite, öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesi olarak,  öğrencilerimizin muvaffakiyetlerini artırmak için her vakit yanlarında olmaya, motivasyonlarını artırmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile bir sefer daha tüm öğrencilerime imtihanlarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

“Herkes için erişilebilir bir kütüphane”

Ege Üniversitesinin, YÖK’ün üniversitelerde manisiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek gayesiyle verdiği ‘Engelsiz Üniversite’ ödüllerinde değerli başarılara imza attığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Merkez Kütüphanesinin de bu kapsamda ödül alan ünitelerden birisi olduğunu tabir etti. EÜ Ailesi olarak başta eğitim olmak üzere her alanda fırsat eşitliğini gözeten bir idare anlayışını benimsediklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Budak, “Herkes için eşit, erişilebilir bir üniversitesi konsepti oluşturduğumuzu tabir etmek isterim. Bu faaliyetlerimiz kapsamında engelli bireylerin bilgiye erişiminin önündeki mahzurları kaldırarak tam dijital bir yerleşke kütüphanesi oluşturduk. Kütüphaneyi kullanan engelli öğrencimiz kimseye gereksinim duymadan tüm imkanlarımızdan yaralanabiliyorlar. Kaynaklara rahatça erişebiliyorlar. Kaynakları kitapları sesli dinleyebiliyorlar. Bölgemiz ve ülkemiz başta olmak üzere 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda daha erişilebilir, manisiz eşit bir hayat için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Merkez Kütüphanede öğrencilerin hem mekânsal hem de kaynak çeşitliliği gereksinimlerine yönelik yenilikler gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalarına devam edeceklerini de lisana getirdi. Ziyaretle moral bulan öğrenciler samimi bir sohbetin akabinde Prof. Dr. Budak ile özçekim yaptılar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim