yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Runtalya heyecanı başlıyor Başkan Böcek: “Atamızın izinde koşacağız”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek Türkiye’nin en büyük lifestyle maratonu Runtalya için geri sayım başladı. Lider Muhittin Böcek, “Runtalya çocuklarımıza torunlarımıza emanet edeceğimiz bir Antalya markası, bir Antalya bedelidir. Ceddimizin izinde koşacağız, koşmaya da devam edeceğiz” dedi. Runtalya’ya 47 ülkeden 1600 yabancı sportmen ile birlikte yaklaşık 10 bin atletin katılması bekleniyor.

Runtalya heyecanı başlıyor Başkan Böcek: “Atamızın izinde koşacağız”


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek Türkiye’nin en büyük lifestyle maratonu Runtalya için geri sayım başladı. Lider Muhittin Böcek, “Runtalya çocuklarımıza torunlarımıza emanet edeceğimiz bir Antalya markası, bir Antalya kıymetidir. Ceddimizin izinde koşacağız, koşmaya da devam edeceğiz” dedi. Runtalya’ya 47 ülkeden 1600 yabancı atlet ile birlikte yaklaşık 10 bin atletin katılması bekleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde bu yıl 19’uncu sefer yapılan Runtalya Maratonu için düzenlenen basın toplantısına Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, TURSET Genel Müdürü Özgür Emeklioğlu, Fraport TAV Genel Müdürü Deniz Varol ve sponsorlar katıldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin, 18 yıldır büyük bir muvaffakiyetle yürütülen bu tertibin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu yıl 19’uncusu yapılıyor. Hiç orta vermemiş çok bedelli bir tertip. Bu çeşit etkinlikler kurumsal bir kültür ile oluşur ve 18 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ülkemizde yaşanan zelzeleye karşın orta verilmedi ve geçen yıl koşunun gelirleri sarsıntı bölgesine bağışlandı. 18 yıl evvel 450 bireyle başlayan tertibin bugünlere gelmesi çok değerli. Antalya’ya yakışan çok kıymetli bir tertip.10 bin sporcuyu konuk edeceğiz” dedi. 

SPORA DAYANAĞIMIZ SÜRECEK

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, tertibe daha evvel Konyaaltı Belediye Başkanlığı periyodunda de dayanak verdiğini, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak dayanak olmaktan ve konut sahipliği yapmaktan ötürü memnuniyet duyduğunu tabir etti. Lider Muhittin Böcek, belediyeciliğin yalnızca üst yapı yahut alt yapı yapmak değil; yaşama, beşere dokunmak, insanı merkeze alan anlayışla sanatsal ve kültürel bedellerin yanı sıra sportif faaliyetlere de büyük değer vermek olduğunu söyledi. 

Başkan Böcek, şunları lisana getirdi: “Antalya Büyükşehir Belediyemizin 14 adet spor ve fitnes merkezinden 2 yıl tesiri süren pandemiye karşın 125 bin 863 vatandaşımız yararlandı. Antalya Büyükşehir Futbol Akademimizde 6-12 yaş 500 çocuğumuz fiyatsız yararlanmaktadır. Yaptığımız Kumluca Stadyumu, 100. Yıl Sedir Spor Kompleksi, Güreş Eğitim Merkezleri, amatör atletlere verdiğimiz takviyeler, muhtaçlığı olan köy ve merkez okullarına verdiğimiz spor materyalleri üzere faaliyetlerle spora ve atletlere takviyemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” 

6 MART’TAKİ KORAY AVCI KONSERİNE DAVET

 “Runtalya çocuklarımıza torunlarımıza emanet edeceğimiz bir Antalya markası, bir Antalya değeridir” diyen Lider Böcek, “Runtalyı, sağlıklı yaşama dokunduğu kadar turizm ve ekonomik manada da kentimiz için kıymetlidir. Mart ayının birinci haftasında Antalya’mıza 47 ülkeden 1600 atletin, Türkiye’nin 50 kentinden 7 ila 8 bin konuğun bu aktiflik için gelmesini bekliyoruz. 3 Mart’ta tarih tabiat ile içi içe seçilmiş harika Antalya görüntüsünde omuz omuza kardeşçe, keyifle koşacağız. Ayrıyeten Ceddimizin 6 Mart Antalya’ya gelişinin yıldönümünde Ceddimizin izinde koşacağız, koşmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle 6 Mart saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceğimiz Koray Avcı konserine de tüm halkımızı davet ediyorum” tabirlerini kullandı.

SPOR FESTİVALİ

Runtalya Maratonu hakkında bilgi veren koşunun organizatörü TURSET’in Genel Müdürü Özgür Emeklioğlu, 2 Mart Cumartesi günü minik adımlar koşusu ile başlayacak tertip sonrasında konser aktiflikleri olacağını söyledi. 3 Mart Pazar günü 5K, 10K, 21K, 10 K Teams Run yarışlarının gerçekleştirileceğini anlatan Emeklioğlu, “Antalya markasına ve spor turizmine büyük bir katkı sağlayan Runtalya’ya ilgi her sene büyüyor. Bir spor şenliği olan Runtalya’ya 10 bin koşucu ve minik atımlarda ise 350 çocuk koşucu katılacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim