yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Safranbolu MEB’den Tasarruf: Öğretmene Çayı Yasakladı!

Kamuda tasarruf örneği Safranbolu’da öğretmenlere çay yasağıyla kendini gösterdi.

Safranbolu MEB’den Tasarruf: Öğretmene Çayı Yasakladı!

Kamuda tasarruf önlemleri uygulanmaya başladı. Birinci haber Safranbolu’dan geldi. Safranbolu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün, okullara gönderdiği yazıda su ısıtıcısı ve çay makinesi kullanımının durdurulması talep edildi.

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖBSEN) Bursa Vilayet Temsilciliği, bu karara reaksiyon göstererek bir açıklama yaptı. TÖBSEN, “Kamuda tasarruf paketi, Kaymakamlık ve Valiliklerin yarışına dönmüş durumda. İşverenlere, Meclis’e ve saray bütçesine tasarruf diyemeyenler, öğretmenin çay makinesini kaldırmakta tasarruf buldu.” dedi.

TÖBSEN Bursa Vilayet Temsilciliği, kamuda tasarruf önlemlerinin bilhassa eğitim alanında olumsuz tesirler yaratacağını belirtti. Resmi datalara nazaran, Ulusal Eğitim Bakanlığı’nda 68 bin öğretmen açığı olduğunu ve en az 100 bin öğretmenin acil olarak istihdam edilmesi gerektiğini vurgulayan sendika, alınan tasarruf kararının eğitim öğretimin sağlıklı işlemesini engelleyeceğini söz etti.

“Kamuda Tasarruf Değil Eşit Bölüşüm İstiyoruz”

“Kamuda tasarruf değil, eşit bölüşüm ve halk için bütçe istiyoruz” açıklaması yapan TÖBSEN, “Safranbolu ilçesinde okullara gönderilen yazıda ısıtıcı ve çay makinesinin kullanılmaması isteniyor. Bu, kamu işçisinin ekmeğine göz dikmekle muadildir. Öğretmenin çay makinesine göz dikmişler. Tasarruf halktan değil, zenginlerden yapılmalıdır.” dedi.

Bakan Mehmet Şimşek’e Seslendi !

TÖBSEN Bursa Vilayet Temsilciliği ayrıyeten, Bakan Şimşek’e seslenerek, “Krizin faturasını işçiler değil işverenler ödesin. Bütçe ve tasarruf paketleri sermayeyi ve işverenleri gözetiyor. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmalı ve muhakkak bir servet seviyesindeki zenginlerden servet vergisi alınmalıdır. Öğretmenlerimiz teneffüslerde çayını keyifle yudumlasın diye Safranbolu ilçesindeki okullarda çay makinelerinin elektrik faturalarını sendika olarak karşılamaya hazırız” açıklaması yaptı. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim