yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sağlık Bakanı Değişikliği Sağlık Camiasında Nasıl Karşılandı?

sağlık bakanı koltuğundaki değişiklikle ilgili sıhhat meslek örgütleri açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Değişikliği Sağlık Camiasında Nasıl Karşılandı?

Sağlık Bakanlığında vazife değişikliği sonucu Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yerine, İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu getirildi. Bakanlıkta misyon teslim töreni gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı koltuğunda yapılan değişiklikle ilgili tabip odaları, sıhhat meslek örgütleri, dernek ve sendikalardan açıklamalar ve yorumlar geldi. İşte açıklamalardan kimileri şöyle:

İstanbul Tabip Odası: Sağlık bakanlığı yapan hastane patronu olarak tarihe geçen Fahrettin Koca istifa etti. Başarısız olan yalnızca Sayın Koca değil AKP’nin sıhhatte dönüşüm projesidir. Bakan değiştirmekle ülkenin sağlık sıkıntısını çözemezsiniz.

İSTAHED Uzun müddettir İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü vazifesini yürüten Sayın Prof Dr Kemal Memişoğlu’nun Sıhhat Bakanı olarak misyona başlaması tebrik eder, yeni misyonunda muvaffakiyetler dileriz. Uzun yıllardan beri kamuda emek veren bir doktor olarak sıhhat sisteminin içinde bulunduğu bu güç devirde tahlil üretmek için elinden geleni yapacağına, tabip ve tüm çalışanların yanında olacağına inanıyoruz.

SaHa Derneği, yeni Sıhhat Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na muvaffakiyetler dileyerek taleplerini iletti: “Öncelikle tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyoruz. Size sıhhat meslek çalışanları ismine açık çağımızdır. Sıhhatte şiddetle faal uğraş edilmesini, kelamı verilen emekliliğe yansıyacak formda tek kalem maaşın verilmesini, iş yükümüzü azaltacak biçimde atamaların yapılmasını, fazla mesai fiyatlarının realiteye uygun güncellenmesini, gereksinime karşılık vermeyen harcırah kanunun yenilenmesini, kontratlı yöneticilik atamalarının sendika ve cemaat yakınlığına nazaran değil liyakate nazaran yapılmasını, alanda Yaşadığımız baskı ve mobbingin son bulmasını, mesleksel demokratik kitle örgülerinin görüş ve beyanlarına kıymet verilmesini, sıhhat çalışanlarına alkış ve teşekkür dışında, iade-i prestijin yapılmasını talep ediyoruz.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ