yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Depremlerde Kurtarılan Afetzedelerle Buluştu

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 6 Şubat sarsıntılarının yıl dönümünde sıhhat çalışanları ve enkaz altından kurtulan afetzedelerle bir ortaya geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Depremlerde Kurtarılan Afetzedelerle Buluştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Şubat sarsıntılarının yıl dönümünde sıhhat çalışanları ve enkaz altından kurtulan afetzedelerle bir ortaya geldi. Sarsıntının yıldönümünde yaşanan duygusal buluşmada, sıhhat çalışanlarının fedakarlıkları ve kurtulanların yaşadığı şiddetli süreçler konuşuldu.

Bakan Koca, Sıhhat Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıhhat çalışanlarını ziyaret etti. Burada, sıhhat çalışanlarının sarsıntı sırasında yaşadıklarını dinledi.

Enkaz Altından Kurtulanlarla Görüşme

Daha sonra, Antakya’da yıkılan özel bir hastanenin enkazından 261. saatte kurtarılan Mustafa Avcı ve Mehmet Ali Şakiroğulları ile bir ortaya gelen Bakan Koca, onlarla sohbet etti.

Bakan Koca’nın Açıklamaları

Bakan Koca, buluşma sırasında yaptığı açıklamada, 6 Şubat zelzelelerinin birinci yıl dönümünde sıhhat çalışanlarıyla bir ortaya gelmenin ehemmiyetine değindi. Kaybettiklerimize rahmet dileyen Koca, millete ve insanlığa benzeri felaketleri yaşatmaması için dua etti.

Enkaz Altında Geçen Güçlü Süreç

Depremin enkazından 261 saat sonra kurtarılan laboratuvar teknikeri Mustafa Avcı, sarsıntı öncesinde eşinin doğumu için hastaneye geldiklerini ve burada zelzeleyle karşılaştıklarını belirtti. Enkaz altında 11 gün geçiren Avcı, yaşadığı kuvvetli süreci anlattı. Avcı’nın yanı sıra enkazdan tıpkı saatte kurtarılan Mehmet Ali Şakiroğulları da umudunu hiç kaybetmediğini ve yaşadığı tecrübelerle Allah’ın rahmetinden ümit kesilmeyeceğini tabir etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ