yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sağlıklı yaşam için ASFİM’e

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, fiyatsız spor imkanı sunduğu Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM), Antalyalıları sporla buluşturmaya devam ediyor. Sağlıklı ömür için ASFİM’leri tercih eden bireyler, toplumsallaşma fırsatı da buluyor. 14 ilçede 6 bine yakın kursiyer ASFİM’den faydalanıyor.

Sağlıklı yaşam için ASFİM’e


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, fiyatsız spor imkanı sunduğu Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM), Antalyalıları sporla buluşturmaya devam ediyor. Sağlıklı hayat için ASFİM’leri tercih eden bireyler, toplumsallaşma fırsatı da buluyor. 14 ilçede 6 bine yakın kursiyer ASFİM’den faydalanıyor.

Antalya’da, 7’den 70’e herkesin spor yapması için birçok imkan sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM), fiyatsız spor yapmak isteyenlerin buluşma adresi. Antalyalılar, sağlıklı bir hayat için Büyükşehir Belediyesi’nin bu ASFİM merkezlerini tercih ediyor. Sağlıklı ömrün yanında, toplumsallaşma imkanı da bulan Antalyalılar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden epeyce şad.

6 BİN KURSİYER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ASFİM, vatandaşın hareketli ve sağlıklı bir hayat geçirebilmesi ismine, kentin 14 ilçesinde faaliyetlerini sürdürüyor. 14 ilçede 6 bine yakın kursiyer, ASFİM imkanlarından faydalanıyor. ASFİM, fitness, pilates, reformer, step aerobik, zumba, çocuk jimnastiği, bayanlara özel savunma sanatı, ileri yaş ve Parkinson hastalarına özel dersleriyle, birçok branşta vatandaşlara büsbütün fiyatsız formda hizmet veriyor.

ÇOCUKLAR DA ASFİM’DE

Özellikle çocuklara yönelik yapılan çocuk jimnastiği kursu, çocukların ilgi odağı oluyor. 14 ilçede toplam 437 çocuk ASFİM’de jimnastik eğitimi alıyor. Böylelikle çocuklar genç yaşlarda spora eğilerek, gelecek yıllara güçlü ve zinde bir biçimde hazırlanıyor.

UZMAN EĞİTMENLER

Haftanın 7 günü, 09.00 ila 22.00 saatleri ortasında, uzman eğitmen takımıyla hizmet veren ASFİM’in kapıları, 7’den 70’e tüm Antalyalılara açık. 2 ay süren her kurs devrinden sonra, isteyen vatandaşlar öbür kurs periyodunda de, istediği kursa kayıt olma imkanına sahip. ASFİM’in fiyatsız kurslarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, “genclikspor.antalya.bel.tr” adresinden online olarak kaydını yapabilir.

SAĞLIKLI VE ZİNDE BİR ÖMÜR MÜMKÜN

Atatürk ASFİM Eğitmeni Nihal Sarıkaya, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz, vatandaşlarımız spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığın sürmesini sağlamak. Sağlıklı ve zinde bir hayat için tüm Antalyalıları ASFİM’e bekliyoruz” dedi.

TEMEL SAĞLANIYOR

Uncalı ASFİM Çocuk Jimnastiği Eğitmeni Işık Böcekdere de çocuklara spor şuurunu erken yaşta aşılamaya çalıştıklarını belirterek, “Çocuklar burada çeşitli jimnastik hareketleri öğreniyor. Kendilerini daha özgüvenli hissediyor. Yeteneklerine nazaran yönlendirmeler yapıyoruz. Ayrıyeten toplumsallaşma imkanı da buluyorlar. Ailelerden de çok olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

“TÜM KALBİMLE TEŞEKKÜRLER”

Kursiyer Hülya Aytemir, ASFİM’de farklı birçok spor kursu ve spor aleti olduğunu belirterek “ Ben zumba yapıyorum ve bundan çok keyif alıyorum. İnsanların burada fiyatsız ve farklı spor imkanlarından yararlanması çok hoş. 3 yıldır ASFİM üyesiyim. Gelmeye de devam edeceğim. Burayı çok seviyorum. Antalya’ya bu imkanları sağladığı için Lider Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ