yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Samsun’da Doktora Şiddet ! Doktorun Burnu Kırıldı!

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde bir hasta yakını acil tabibinin burnunu kırdı.

Samsun’da Doktora Şiddet ! Doktorun Burnu Kırıldı!

Samsun’da doktora şiddet ! Hücumda tabibin burnu kırıldı. Sıhhatte şiddet olayları sona ermiyor.

Hafta sonu bir haber de Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden geldi. Acil serviste misyon yapan Dr. Ahmet Kurt, 2 yaşındaki bir çocuğun tedavisi sırasında çocuğun babası H.İ. ve amcası Ş.İ. tarafından akına uğradı. Burnu kırılan hekimin tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Burnu kırıldı diğer odada hastanın sonuçlarına baktı

Ülke genelinde Samsun’da yaşanan şiddet olayı tabip odaları tarafından kınandı. Sıhhatte Şiddete Son davetleri yapıldı. Saldırı sırasında hekimin odasındaki bilgisayar yere düşerek ziyan görürken, Dr. Kurt burnu kırılarak yaralandı. Hastane yetkilileri çabucak polis takımlarını olay yerine çağırdı. Dr. Kurt, tomografi filmini incelemek için öteki bir odaya geçtiğinde çocuğun beyin kanaması geçirdiğini tespit etti. Süratli bir formda Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmesi gerektiğine karar verdi. Olay toplumsal medyada da büyük reaksiyon çekti. Samsun Tabip Odası başta olmak üzere ülke genelinde tabip odaları mevzuya ait reaksiyon bildirileri verdi. Bugün Samsun Tabip Odası’nda mevzuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirileceği öğrenildi.

Samsun’da Doktora Şiddete doktor meslek odalarından olaya tepki mesajları: 

Türk Tabipleri Birliği : “Samsun’da vazife yaptığı özel hastanede hasta yakınlarının saldırısına uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tabip odamız ile birlikte sürecin takipçisi olacağız. Sıhhat kurumlarında şiddetin yalnızca hekimlerin/sağlık işçilerinin değil, tıpkı vakitte hastaların ömürlerini da riske attığını hatırlatıyor; sıhhatte şiddete karşı tesirli yasa, inançlı ve sağlıklı çalışma alanları talebimizi yineliyoruz.”

Ankara Tabip Odası: “Hekimler olarak #SağlıktaŞiddeteSon dedikçe her gün yeni şiddet haberi gelmeye devam ediyor. #BeyazKod bildirim sayısı 120 bini geçti! Hücuma uğrayan meslektaşımız Dr. Ahmet Kurt’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnançlı çalışma ortamlarının sağlanması Sağlık Bakanlığı ve idarecilerin sorumluluğundadır. Şiddete karşı artık daha fazla seyirci kalınmamalıdır. TTB’nin hazırladığı Sıhhatte Şiddet Yasası yürürlüğe koyulmalıdır. Doktorlara ve sıhhat çalışanlarına yönelik şiddeti birlikte uğraşla ve dayanışmayla bitireceğiz.”

Hekimsen:2 yaşındaki çocuğun yüksekten düşmesi büsbütün ebeveynlerinin yanılgısından kaynaklandığı halde, hasta yakınlarının bu sorumluluğu meslektaşımıza yükleyerek, şiddet uygulanması kabul edilemez. Ülkemizde en çok şiddete uğrayan branşların başında gelen PEDİATRİ UZMANLIĞI, bu sebeple TUS’ta en az tercih edilen ve takımları boş kalan kısımdır. Sayın Bakanımıza soruyoruz Sn. @drfahrettinkoca yoğun asistanlık periyodu yanında milyonluk malpraktis davaları ve hasta yakınlarından şiddet görmek için hangi doktor Pediatri uzmanı olmak ister? Samsun’da şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ve Hekimsen ailesi olarak her türlü türel dayanağı vereceğimizi belirtmek istiyoruz.”

İzmir Tabip Odası: “Samsun EAH Acil servisinde vazifeli meslektaşımız Dr. Ahmet Kurt’un hasta yakınları tarafından burnu kırıldı. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Sıhhatte şiddete, sıhhatte teröre “Artık Yeter!” diyoruz!”  (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim