yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Samsung 2024 model TV ve soundbar serilerini tanıttı

Global TV pazarında aralıksız 18 yıldır liderliğini sürdüren Samsung Electronics, 2024 model TV ve soundbar serilerini tanıttı.

Samsung 2024 model TV ve soundbar serilerini tanıttı


Gelişmiş işlemcilerle donatılan, şahsileştirilmiş ekosistem temas özellikleri sunan, ses ve manzara kalitesini da uygunlaştıran yapay zeka özellikleriyle güçlenen 2024 TV Serisi ve soundbar’lar, konutta cümbüş tecrübesine yeni bir boyut kazandırıyor. 

Samsung Electronics, 2024 model Neo QLED 8K, 4K, OLED TV’leri ve soundbar eserlerini tanıttı. Üst üste 18 yıldır dünyanın lider TV üreticisi pozisyonundaki Samsung’un bu yılki aktiflikte tanıttığı eserler ortasında, güçlü ve yapay zeka odaklı tahlillerin yanında konutta cümbüş tecrübesini üst düzeylere taşıyan AI TV’ler yer aldı. Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkanı SW Yong, yeni eser serisiyle ilgili şunları söyledi: “Yapay zekayı klâsik izleme tecrübelerinin ötesine geçecek biçimde eserlerimize entegre ederek konut cümbüşünün sonlarını zorluyoruz. Yalnızca mükemmel izleme tecrübesi sunmakla kalmayan bu yılki eser yelpazemiz, birebir vakitte tüketicilerimizin ömür biçimlerine manalı bir formda katkıda bulunan eserlerle inovasyona olan bağlılığımızın ispatı niteliğinde.”

Neo QLED 8K, manzara netliği, ses özellikleri ve akıllı tecrübelerle tüm duyulara hitap edecek

Gelişmiş NQ8 3. Kuşak AI İşlemci ile donatılan Neo QLED 8K, AI TV teknolojilerinde kıymetli bir sıçramayı temsil ederken, Samsung’un en yeni TV serisi olarak öne çıkıyor. Nöral ağlarında 64’ten 512’ye sekiz kat artışla geliştirilen işlemci, bir evvelki modele nazaran iki kat daha süratli çalışıyor. Bu sayede, giriş kaynağından bağımsız olarak net ayrıntılar ve etkileyici bir görüntüleme tecrübesi sunuyor.

Yapay zeka dayanaklı imaj teknolojisi sayesinde Neo QLED 8K’daki her sahne, görsel şölene dönüşüyor. Yüz sözlerinden nüanslara kadar, tüm ayrıntılar etkileyici bir netlik ve doğallıkla ortaya çıkarılıyor. AI 8K Yükseltme Pro özelliğiyle, kullanıcıların en sevdiği programlar ve sinemalar, 8K ekrana yakın bir pahayla eşleşen içeriklere dönüştürülüyor. Bu sayede kullanıcılar klasik 4K TV’lere kıyasla daha ayrıntılı manzaraların keyfini çıkarabiliyor. AI Hareket Geliştirici Pro, süratli aksiyon sahnelerini akıcı ve net hale getirerek sporseverlerin hayallerini gerçekleştirirken Gerçek Derinlik Artırıcı Pro ise manzaralara gerçekçi bir derinlik kazandırıyor ve izleyicileri her sahnenin içine çekiyor. Bir ortada sunulan tüm bu özellikler büyük ekran tecrübesini tekrar tanımlıyor ve sürükleyici imgelerde yeni standartlar belirliyor.

Neo QLED 8K ayrıyeten yapay zeka ses teknolojisiyle desteklenen ayrıntılı bir ses tecrübesi sunuyor. Bu yıl geliştirilen Aktif Ses Yükseltici Pro özelliği, diyalogları art plan gürültüsünden ayıklayarak her sözün net duyulmasını sağlayan yetenekler sunuyor. Nesne Takipli Ses Pro ise sesi ekrandaki aksiyonla senkronize ederek ses tecrübesini zenginleştiriyor, dinamik ve ilgi alımlı bir izleme tecrübesi yaratıyor. Bir diğer ses teknolojisi olan Uyarlanabilir Ses Pro, nitekim güçlü ve gerçekçi sesler sunmak için sesleri içeriğe ve odanın akustiğine nazaran akla yatkın ayarlayarak ses tecrübesini güzelleştiriyor.

Neo QLED 8K ayrıyeten kullanıcı muhtaçlıklarını anlayan ve bunlara ahenk sağlayan yapay zeka özelliklerine de sahip. Oynanan oyunlarda devreye giren AI Otomatik Oyun Modu, sürükleyici ve heyecanlı bir oyun tecrübesi sunmak için imajları ve sesi optimize ediyor. AI Manzara Modu ise her sahnenin manzarasını kullanıcı tercihine nazaran ayarlarken, AI Energy Modu, manzara kalitesinden ödün vermeden güç tasarrufu sağlıyor. Bu özelliklerle Neo QLED 8K, tüm cümbüş tecrübelerinde kolaylıkla kullanılabiliyor, kişiselleştirilebiliyor ve güç verimliliği sağlıyor. 

Neo QLED 8K serisi, QN900D ve QN800D olmak üzere iki modelde, 65, 75 ve 85 inç boyutlarında satışa sunuluyor. Serideki TV’ler, premium büyük ekran kategorisinde yeni standartlar belirleyen bir görüntüleme tecrübesi vaat ediyor.

Gelişmiş entegrasyon ve şahsileştirme vadeden Samsung Tizen OS’in akıllı özellikleri

Samsung’un yapay zeka ekranları, 2024 yılında gelişmiş bağlanabilirlik yetenekleri, akıllı özellikler, uygulamalar ve platformlarla kullanıcı tecrübesini yine tanımlamaya hazırlanıyor. Güçlü Tizen OS işletim sistemiyle sunulan bu yenilikler, irtibatlı, kişiselleştirilebilen ve inanç veren bir ekosistem oluşturuyor. Yeniliklerle aygıtlar, kullanıcıların dijital dünyalarına zahmetsizce entegre oluyor ve ekranları tüm gereksinimlere karşılık veren bir merkeze dönüştürüyor.

Samsung’un en yeni TV’leri, kurulumdan çabucak sonra akıllı bir ekosisteme bağlanacak formda geliştirildi. Kullanıcılar yeni Samsung TV’lerini açtıkları anda, eserler kullanıcıların akıllı telefonuna kolaylıkla gelen bir bildirim aracılığıyla ortamdaki ağları ve aygıtları algılayıp temas kuruyor. Bu zahmetsiz suram, HCA ve Matter ile sağlanan uyumluluk sayesinde, konuttaki tüm Samsung aygıtlarının yanı sıra seçili üçüncü taraf eserleri ve IoT aygıtlarını da kapsıyor. Böylelikle ekstra irtibat merkezi gereksinimi ortadan kalkıyor ve aydınlatmadan güvenlik sensörlerine kadar birçok aygıt direkt tek ekrandan yönetilebiliyor.

Samsung’un 2024 ekran serisi, kullanıcıların akıllı telefonlarıyla sağlanan entegrasyonu da yeni bir boyuta taşıyor. Kullanıcılar, Smart Mobile Connect özelliğini aktifleştirmek için TV’nin yakınına getirdikleri akıllı telefonlarını TV’leri ve bağlı konut aletlerini denetim edebilen kozmik bir uzaktan kumandaya dönüştürebiliyor. Ayrıyeten, 2024 yılı içinde planlandığı üzere, kullanıcılar, akıllı telefonlarını özelleştirilebilir bir kullanıcı orta yüzü (UI) ve dokunsal geri bildirim ile oyun kumandası olarak kullanabilecek, parmaklarının ucunda rahat ve gelişmiş bir oyun tecrübesi yaşayabilecek.

Bağlanabilirlik özelliklerinin dışında, Samsung’un 2024 Smart TV’leri, uygulamalarla ve platformlarla da şahsileştirilmiş tecrübeler sunuyor. Yeni eklenen widget’lar sayesinde TV ekranları, kullanıcıların mesken durumunu, kamera yayınlarını, güç tüketimini, hava durumu güncellemelerini ve daha fazlasını basitçe takip etmesine imkan tanıyan şahsileştirilmiş bilgi panolarına dönüşüyor. Samsung ayrıyeten birçok uygulamayı bir ortaya getirerek birleşik bir akıllı konut platformu Samsung Daily+‘ı da tanıttı. Bu platformda uygulamalar, SmartThings, , Bağlantı ve Çalışma Alanı olarak sınıflandırıyor ve her bir kategori kullanıcının ömür üslubunu ve meskenin farklı alanlarını geliştirmeyi hedefliyor.

Güvenliğin değeri tartışılmaz. Samsung Knox ile tüm bu özellikler, uygulamalar ve platformlar, güçlü bir halde korunuyor; temaslı tecrübeler, saklılık ve güvenlik içinde sunuluyor.

Her türlü cümbüş muhtaçlığına uygun geniş eser yelpazesi: Neo QLED 4K, OLED ve ses cihazları

Samsung bu yıl, tüketicilerin farklı hayat stillerine ve tercihlerine uygun olarak daha geniş bir seçenek yelpazesi sunmak üzere geliştirilen ve genişletilen TV ve ses aygıtı serilerini tanıttı. Bu kapsamlı eser yelpazesi, Samsung’un inovasyona ve müşteri odaklı yaklaşıma olan bağlılığının altını çiziyor.

2024 Neo QLED 4K serisi, en yeni Neo QLED 8K TV’lerin en yeni özelliklerini sunuyor. NQ4 2. Kuşak AI İşlemci ile desteklenen özellikler izleme tecrübesini geliştiriyor. Bu gelişmiş çip, neredeyse tüm içeriklere hayat vererek 4K çözünürlükte sunuyor. Gerçek Derinlik Artırıcı Pro ve Quantum Matrix Teknolojileriyle geliştirilen ekran, karmaşık sahnelerde bile etkileyici kontrast oranları sağlıyor. Renk doğruluğu konusunda dünyanın ilk Pantone Onaylı ekranı olan ve sarmalayan bir ses tecrübesi sunmak için Dolby Atmos ile donatılan Neo QLED 4K, 4K UHD tecrübesinde çıtayı yükseltiyor. Neo QLED 4K, farklı görüntüleme ortamlarına hitap etmek üzere 55 ile 98 inç ortasında değişen boyutlarda satışa sunulacak.

Samsung ayrıyeten, her türlü aydınlatma şartında derin siyahları ve net imgeleri koruyan, rahatsız edici yansımaları ortadan kaldıran UL onaylı dünyanın birinci Glare-Free (Parlamasız) sertifikalı Samsung OLED TV’sini de tanıttı. Neo QLED 4K serisindeki NQ4 AI Gen2 İşlemciden güç alan Samsung’un OLED TV’ler, Real Depth Enhancer ve OLED HDR Pro gibi özellikleriyle imaj kalitesini yeni doruklara taşıyor.

Akıcı hareketli imgeler ve süratli reaksiyon oranları sunan Hareket Hızlandırıcı 144Hz gibi özelliklere sahip Samsung OLED, oyun oynamak için başarılı bir seçim olarak öne çıkıyor. Şık dizaynlarla tamamlanan OLED TV’ler, izleme tecrübesine diğer bir boyut katıyor. 42, 55 ve 83 inç ortasında değişen üç boyut seçeneğiyle sunulan S95D, S90D ve S85D modelleri, her meskene ahenk sağlamak üzere tasarlandı. 

Samsung’un sunduğu 2024 serisi, Kablosuz Dolby Atmos ve 11.1.4 kanal kurulumuna sahip en yeni Q-Serisi Soundbar Q990D’yi de içeriyor. Bu model, Samsung’un son 10 yıldır dünyanın en çok satan soundbar markası olarak süregelen liderliğini güçlendiren bir dizi bilhassa birlikte geliyor. Bu özellikler ortasında, titreşimle odayı kaplayan sesler veren için Sound Grouping ve ferdî dinleme seçeneği üzere inovasyonlar yer alıyor. Kullanıcılar böylelikle diğerlerini rahatsız etmeden art hoparlörlerin keyfini çıkarabiliyor.

Ultra ince üretilen S800D ve S700D soundbarlar, hayli şık ve yerden tasarruf sağlayan dizaynlarıyla fevkalâde ses kalitesi sunuyor. Ayrıyeten, tüm Samsung soundbar’lar, ses uzmanları tarafından ayarlanmış bir ses tecrübesi yaşatmak için Samsung TV’ler ile soundbar’ları problemsiz bir biçimde entegre eden Q-Symphony gibi gelişmiş ses teknolojileriyle donatıldı.

Son olarak Samsung, The Frame’den ilham alan sanatsal tasarım ile birinci sınıf ses sunumunu bir ortaya getiren orijinal Music Frame’i de tanıttı. Çok istikametli aygıt, kullanıcıların akıllı özelliklerle güçlendirilmiş seslerin keyfini çıkarırken kendi fotoğraflarını yahut sevdikleri sanat yapıtlarını sergilemesine imkan tanıyor. İster bağımsız bir aygıt olarak kullanılsın, ister TV ve Soundbar ile eşleştirilsin, Music Frame her yeri tamamlayan gelişmiş bir dinleme tecrübesi vaat ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim