yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 ile Galaxy AI’yı Yeni Zirveye Taşıyor

Samsung Electronics, Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Z Fold6 ve Galaxy Z Flip6 modellerini tanıttı.

Samsung, Galaxy Z Fold6 ve Z Flip6 ile Galaxy AI’yı Yeni Zirveye Taşıyor


Akıllı telefonların yanı sıra Galaxy Buds3 ve Galaxy Buds3 Pro’da sergilendi. Galaxy Z Serisi’nin eşsiz form faktörü ve kontaklı Galaxy ekosistemi Galaxy AI tecrübesini zenginleştirirken, Galaxy Buds3 Pro kulaklıklar ise yenilikçi AI özellikleriyle ses ve bağlantı kalitesini daha da ileriye taşıyor. 

 

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy AI’ın gücüyle mobilde yapay zeka çağını başlatmıştı. Yeni Galaxy Z Serisi’yle Samsung bu kez Galaxy AI açısından yeni bir periyodu başlatıyor ve Galaxy Z’nin vadettiği esnek ve çok taraflı form faktöründen faydalanarak eşsiz taşınabilir tecrübelerin önünü açıyor. Galaxy Z Fold’un geniş ekranı, Galaxy Z Flip’in FlexWindow özelliği ya da tüm gücüyle ikonik FlexMode özelliği üzere birçok tarafıyla Galaxy Z Serisi; kullanıcıların yapay zeka yeteneklerini üst seviyede deneyimlemesini sağlıyor. Samsung’un form faktörü inovasyonu geleneğinin temelleri üzerine inşa edilen Galaxy AI; Galaxy Z Fold Serisi’nde yeni bağlantı, üretkenlik ve yaratıcılık çağına sürat kazandıran güçlü, akıllı ve sağlam katlanabilir telefon tecrübesinden faydalanıyor.

Galaxy Z Fold6; Gümüş, Pembe ve Koyu Lacivert renk seçeneklerinde mevcutken, Galaxy Z Flip6, Gümüş, Sarı, Mavi ve Mint Yeşili renk seçeneklerinde sunuluyor. Böylece üslubunuza en uygun rengi seçebilirsiniz. Ayrıyeten Samsung’da özel sunulan; yeni Galaxy Z Fold6 ve Flip6’nın Siyah, Beyaz renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

Galaxy Buds3 Serisi, Gümüş ve Beyaz renk seçeneklerinde sunulan şık, çağdaş ve rahat bir dizayna sahip olarak geliyor.

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, şunları söyledi: “Samsung’un uzun inovasyon geçmişi, katlanabilir form faktörünü yaratarak ve taşınabilir yapay zeka çağını başlatarak taşınabilir alanda liderlik etmemizi sağladı. Artık, bu iki tamamlayıcı teknolojiyi bir ortaya getirmekten ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için yeni olasılıkların kilidini açmaktan heyecan duyuyoruz. Katlanabilir aygıtlarımız her kullanıcının eşsiz muhtaçlıklarını karşılıyor ve artık Galaxy AI’ın gücüyle Samsung yepisyeni bir tecrübe sunuyor.”

 

Samsung’un katlanabilir telefonlar için devam eden yenilikleri, taşınabilirlik için optimize edilmiş en ince ve en hafif Galaxy Z Serisi’ni ortaya çıkardı. Harika simetrik tasarım ve düz kenar, estetik bir şık bitiş sağlarken, Galaxy Z Fold6’nın yeni kapak ekran oranı daha doğal bir dikey görüntüleme tecrübesi sunuyor. Tasarım iyileştirmelerinin yanı sıra, yeni Galaxy Z Serisi, dayanıklılık konusundaki telaşları gidererek daha fazla dayanıklılık sunuyor. Çift katlı menteşe yapısı, dış darbelerin tesirini daha uygun dağıtacak halde güçlendirildi. Ayrıyeten, ana ekrandaki geliştirilmiş katmanlar, dayanıklılığı korurken katlanma nedeniyle oluşabilecek müsaade hafiflemesine yardımcı oluyor. Yeni Galaxy Z Serisi birebir vakitte geliştirilmiş Armor Aluminum ve Corning® Gorilla® Glass Victus® ile donatıldı. Bu da seriyi şimdiye kadarki en güçlü Galaxy Z Serisi haline getiriyor.

 

Güvenilir olmanın yanı sıra, Galaxy Z Serisi’nin tüm öğeleri güçlü taraflarıyla dikkat çekiyor. Hem Galaxy Z Fold6 hem de Z Flip6, sınıfının en düzgünü CPU, GPU ve NPU performansını bir ortaya getiren, bugüne kadarki en gelişmiş Snapdragon taşınabilir işlemci olan Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy ile donatıldı. Yapay zeka sürece için optimize edilen işlemci, gelişmiş genel performansın yanı sıra gelişmiş grafikler de sunuyor. Düzgünleştirilmiş soğutma sistemi, Galaxy Z Fold6’da daha büyük bir buhar bölmesi ve Galaxy Z Flip’te birinci kere bir buhar bölmesi ile performansı üst seviyeye çıkarıyor. 

 

Galaxy Z Fold6: Büyüyen Ekran ve AI Üretkenliği

Galaxy Z Fold6, büyük ekrandan azamî yarar sağlayan ve üretkenliği değerli ölçüde artıran çeşitli AI takviyeli özellikler ve araçlar sunuyor. Samsung Notes’taki Not Asistanı, kolay ve kolay toplantı notları için çeviri, özetleme ve otomatik biçimlendirme sunuyor. Ayrıyeten, yeni entegre edilmiş ses kaydı özelliği, ses kayıtlarını işleyerek direkt Notlar içinde transkript, çeviri ve özetleme yapabiliyor. PDF belgelerindeki metinler, Notlar’daki PDF üstü çeviri özelliği ile kusursuz bir halde çevrilebiliyor ve üst üste gelebiliyor. Hatta metinler fotoğraflar ve grafikler içinde de destekleniyor. Samsung Klavye’den eklenen yeni Metin Oluşturucu, e-posta ve desteklenen toplumsal medya uygulamaları için kolay anahtar sözlere dayalı önerilen metinler oluşturuyor. Bilhassa toplumsal medya için, Metin OIuşturucu, evvelki gönderileri tahlil ederek tonunuza uygun metinler oluşturuyor. Ayrıyeten, S Pen deneyimi, Galaxy Z Fold6 ekranında Galaxy AI ile buluşarak daha da genişletildi. Sketch to Image özelliği, yalnızca Galeri yahut Not ekranında çizim yahut eskiz yaparak fotoğraf seçenekleri oluşturmanıza imkan tanıyor.

 

Galaxy Z Fold6, Samsung’un uzun müddettir süregelen Google iş birliği sayesinde çalışma, oyun ve bilgi sahibi olma biçiminizi evrimleştirmenizi sağlıyor. En yeni Google Gemini uygulaması, yeni Galaxy Z Serisi’ne büsbütün entegre edilmiş olup telefonunuzda kendi AI dayanaklı asistanınızı sağlıyor. Ekranın köşesinden kaydırarak yahut “Hey Google” diyerek Gemini’nin ekran üstü açılır penceresini getirerek yazma, öğrenme yahut planlama konusunda yardım alabilirsiniz. Gemini, en sevdiğiniz Google uygulamalarıyla entegre olduğundan, gerçek vakitli uçuş ve otel rezervasyon bilgileri alarak  seyahat planı yapmanızı kolaylaştırıyor. Google Haritalar’ı kullanarak ünlü simgeleri ve oraya gitmenin en uygun yolunu keşfedebilirsiniz. Galaxy Z Fold6’nın büyük ekranında YouTube’da bir K-pop müzik görüntüsü hakkında ayrıntılı bilgi istediğinizde, çoklu pencere bölünmüş ekranında Gemini ekran üstüne erişerek soru sorabilirsiniz. Şayet görüntüdeki sanatçıyı merak ediyorsanız, yalnızca ana ekran düğmesine uzun müddet basılı tutabilirsiniz. Circle to Search anında arama sonuçları sunacaktır.

 

Galaxy AI ayrıyeten Galaxy Z Fold6’da manisiz irtibatı artırdı. Eşsiz çift ekran tecrübesini maksimize ederek, Kelamlı Çevirmen daha doğal etkileşimler için yeni bir konuşma moduyla her iki tarafın da ana ve kapak ekranlarda çevirileri kolaylıkla görüntülemesini sağlıyor. Ayrıyeten, dinleme sırasında kolaylıkla anlayabilmeniz için tek istikametli çeviri sunuyor. Gerçek vakitli olarak telefon görüşmelerini çeviren Live Translate, artık Samsung’un kendi lokal arama uygulamasının ötesine geçerek tanınan üçüncü taraf uygulamaların seçimine genişletiliyor.

 

Fotoğraf çekmekten düzenlemeye ve görüntülemeye kadar, Galaxy Z Fold6’daki AI dayanaklı ProVisual Engine, yaratıcılığınızı bir üst düzeye taşıyor. Büyük ekranda Foto Asistanı ile gelişmiş düzenleme tecrübesi, zahmetsizce profesyonel seviyede içerik oluşturmanıza yardımcı oluyor. Portrait Studio, daha fazla yaratıcı mümkünlük için 3D çizgi sinema yahut suluboya üzere çeşitli portre tarzları oluşturuyor.

 

Ve her saniyeden keyif almak isterseniz, Anlık Ağır Çekim daha ayrıntılı bir görünümle size ek kareler oluşturarak, görüntüyü anında yavaşlatma imkanı sunup; akıcı bir izleme tecrübesi sağlayacak. Ayrıyeten görüntülerinizi kaydetme yahut direkt arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşma seçeneğine de sahipsiniz, böylelikle onlar da keyifle izleyebilirler.

 

Galaxy Z Fold6 yalnızca içerik oluşturmanıza değil, birebir vakitte onun keyfini çıkarmanıza da imkan tanır. Güçlü chipset ile oyun için daha uzun müddet oynamanızı sağlayan %1.6 daha büyük buhar bölmesine sahip olan Galaxy Z Fold6, yükseltilmiş bir oyun tecrübesi sunuyor. Gerçek vakitli ışın izleme ile desteklenen canlı ve gerçekçi grafikler, 7.6 inçlik bir ekranda daha parlak bir 2,600 nit ekranla daha etkileyici bir oyun tecrübesi sunuyor.

 

Galaxy Z Flip6: Size Özel Tecrübeler Yaratma

Galaxy Z Flip6 yalnızca taşınabilirlik için optimize edilmemiş, tıpkı vakitte yeni özelleştirme ve yaratıcılık özellikleri sunar, böylelikle her anın tadını çıkarabilirsiniz. 3.4 inçlik Muhteşem AMOLED FlexWindow bir sefer daha geliştirilmiş olup, aygıtı açmadan bile AI takviyeli fonksiyonlara imkan tanıyor. Hareket halindeyken irtibat kurarken, İleti Metin Önerileri ile iletilere önerilen yanıtlar vermeniz mümkün, bu da son iletilerinizi tahlil ederek size özel bir karşılık öneriyor. Galaxy AI ile cebinizdeki aygıttan en yeterli halde yararlanabilirsiniz ve bu pratik özelliklerin birçoğu FlexWindow üzerinde bulunur. FlexWindow, Samsung Health güncellemelerine ve bildirimlerine erişim sağlıyor ve müzik widget’ınızda dinlemek istediğiniz sonraki parçayı seçmenize imkan tanıyor. Ayrıyeten, FlexWindow şimdiye kadar olan en fazla Widget’ı sunuyor ve birden fazla Widget’tan bilgi denetimi yapmanıza imkan tanıyor.

 

AI dayanaklı Foto Ambient ile cebinizdeki aygıtınızı özelleştirmenin çeşitli yolları da mevcut. Bir duvar kağıdı vakit ve hava durumuna nazaran gerçek vakitli olarak değişebilir. Duvar kağıdınızı tahlil ederek önerilen ekran nizamı seçenekleri ile kolaylıkla birleşik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bunu saati taşıyarak ve art plan manzarasının ön plana çıkmasını sağlayacak çerçeve rengini değiştirerek yapabilirsiniz.

 

Yaratıcılık FlexWindow’ı aşıyor. FlexCam, en esnek kamera tecrübesi sunmaya devam ediyor ve yeni yaratıcı seçenekler sunuyor. Yeni Otomatik Yakınlaştırma ile FlexCam, çekiminiz için en uygun çerçeveyi otomatik olarak buluyor, mevzuyu algılıyor ve gerekli ayarlamaları yapmadan zoom yapıyor. Böylelikle arkadaşlarınız yahut mükemmel bir art planın çekimde olmasını seçmek zorunda kalmazsınız.

 

Yeni 50MP Geniş ve 12MP Ultra-geniş sensörler, fotoğraflarda net ve keskin ayrıntılar sunan gelişmiş bir kamera tecrübesi sağlıyor. Yeni 50MP sensör, gürültüsüz fotoğraflar için %2 optik zoom sağlıyor ve AI zoom ile 10x zoom ile gelişmiş çekim tecrübesi sunuyor. Görüntü HDR ile geliştirilmiş Nightography, düşük ışıkta bile daha parlak görüntüler yakalamanızı sağlıyor. Hatta tanınan toplumsal uygulamalarla işbirliği yaparak gece çekim özelliği Instagram uygulamasında kullanılabilir hale geldi. Böylelikle şahane fotoğraflar çekebilir ve bunları direkt uygulama içinden bildiri gönderebilir yahut paylaşabilirsiniz.

 

Hem donanım hem de yazılım optimizasyonu ile daha uzun kullanım mühleti sunan Galaxy Z Flip6’nın tüm yaratıcı ve özelleştirilebilir özelliklerinden tasa etmeden devam edebilirsiniz.

 

Güvenebileceğiniz, Sizin Denetiminizde Olan Güvenlik

Galaxy Z Fold6 ve Flip6, Samsung Knox tarafından garanti altına alındı. Samsung Galaxy’nin savunma sınıfı, çok katmanlı güvenlik platformu, kritik bilgileri korumak ve donanımdan uca gerçek vakitli tehdit algılama ve işbirlikçi müdafaa ile güvenlik açıklarına karşı müdafaa sağlamak için tasarlandı. Yapay zeka çağında, Samsung’un aygıt ayarlarınız üzerinde size seçim yapma gücü verme taahhüdü hiç olmadığı kadar güçlüdür, bu yüzden Galaxy AI ayarları  aracılığıyla bilgilerinizin yapay zeka tecrübelerini nasıl geliştireceğinde denetim sahibisiniz. Bir müdafaa katmanı olarak, Gelişmiş Bilgi Müdafaa, Samsung Cloud ile datalarınızı yedekleme, senkronize etme yahut geri yükleme süreçlerinde uçtan uca şifreleme sunuyor. Yeni Galaxy Z Serisi, Knox Vault, Güvenlik ve Saklılık Denetim Paneli, Otomatik Engelleme, geçiş anahtarları, İnançlı Wi-Fi ve Süratli Paylaşım’da özel paylaşım üzere Samsung’un geniş güvenlik ve kapalılık özellikleriyle destekleniyor.

 

Galaxy Buds3 Serisi: Galaxy AI ile İlişkili Tecrübesi Genişletme

Galaxy AI’nin gücüyle, Galaxy Buds3 Serisi yeni bir bağlantı tecrübesi sunuyor. Yabancı lisanda bir ders dinliyorsanız, Galaxy Z Fold6 yahut Flip6 üzerinde Galaxy Buds3 Serisi kulaklıklarınızı takarak Dinleme modunda Kelamlı Tercümanı açabilirsiniz. Bu, Galaxy Buds’larınız aracılığıyla doğrudan çevrilen dersi duymanızı sağlar, çalışmalarınızda var olan lisan manilerini ortadan kaldırır. Ayrıyeten, Sesli Komut aracılığıyla, kulaklıklara yahut bağlı bir akıllı telefona manuel olarak dokunmadan yalnızca iki söz söyleyerek müzik çalmayı yahut durdurmayı denetim edebilirsiniz. Ses, Uyarlanabilir Ekolayzer (EQ) ve Faal Gürültü Engelleme (ANC) ile Gerçek Vakitli olarak iç ve dış sesi tahlil eden mikrofonlar aracılığıyla optimize edilebilir. Ve müzik dinliyorsanız, Galaxy Buds3 Pro, Adaptif Gürültü Denetimi, Acil Durum Sireni , ve Voice Detect aracılığıyla manuel ayarlama yapmadan otomatik olarak optimal gürültü ve ses düzeyini ayarlamak için daima olarak ortam seslerini toplar ve tanımlar.

 

Çeşitli istatistik datalarına dayalı olarak geliştirilen Galaxy Buds3 Serisi, rahat bir ahenk sunan yeni bir dizaynla geliyor. İkonik ışıklandırma yeni seriye şık bir görünüm kazandırırken birebir zamanda dikkat çeken ve incelikli bir tasarım örneği sunuyor. Işıklı premium bıçak tasarımı, Blade Lights sayesinde ultra şık ve çağdaş görünümüyle sunarak stil odaklı tüketicilere hitap ediyor. Bu yeni tasarım, kulaklık üzerine iki parmakla dokunarak yahut yukarı-aşağı kaydırarak aygıtı denetim etmenizi sağlayarak daha  fizyolojik bir tecrübe sunuyor, böylelikle tıpkı anda hem gündelik hayatta kolaylık hem de yeni ışıklı tasarımı ile premium bir kullanım tecrübesi sunuyor.. Galaxy Buds3 ve Buds3 Pro, gayeye yönelik iki tasarım seçeneği sunuyor. Galaxy Buds3 Pro, sürükleyici ses tecrübesi arayanlar için kanal tipi olarak tasarlanmışken, Buds3, aygıtı çeşitli durumlarda gün içinde daha uzun mühlet kullanmak isteyenler için açık tipte tasarlanmıştır.

 

Galaxy Buds3 Pro, üstün bir ses tecrübesi sunmak için gelişmiş donanıma sahip. Geliştirilmiş 2 taraflı hoparlörler sayesinde Galaxy Buds3 Pro, tüm frekans aralığı boyunca sesleri kapsamlı biçimde  sunmakla bir arada sofistike ve hassas yüksek frekanslı ses üretimi için çift amplifikatörle kristal berraklığında bir ses tecrübesi yaşatır. Ayrıyeten, Galaxy Buds3 Serisi Ultra Yüksek Kalite Ses sayesinde, yüksek çözünürlüklü ses kaynağını tasarlandığı üzere dinleyebilir ve her sesi harikulâde detaylarla keyifle dinleyebilirsiniz. Bu ses kalitesi düzeyi telefon görüşmelerinde de birebir formda korunuyor Machine learning teknolojisi sayesinde gürültülü ortamlarda gerçekleştirdiğiniz sesli görüşmelerde sesinizi tesirli bir biçimde güzelleştirerek karşı tarafa aktarır. Muhteşem Geniş Bant Görüşme özelliği ile akıllı telefonların yüksek kaliteli görüşmelerine misal güçlü ve doğal bir davet sunuyor.

 

Galaxy Z Fold6, Z Flip6 ve Galaxy Buds3 Serisi, 10-28 Temmuz tarihlerinde ön siparişe açık olacak.

Galaxy Z Fold6, Z Flip6  ön siparişe özel; Fold6 ile birlikte Kalemli Kılıf ve 1 yıl müddetli “Samsung Care+” Ekran Muhafaza Sigortası, Flip6 ile birlikte Yüzüklü Kılıf ve 1 yıl periyodik “Samsung Care+” Ekran Müdafaa Sigortası armağan edilecek. Ek olarak eski aygıtını yenilemek isteyenlere Galaxy Z Fold6 modelinde 8000TL, Galaxy Z Flip6 modelinde 5000TL ek takas dayanağı sunuluyor. Ayrıntılı bilgi için websitemizdeki ilgili kampanya sekmesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Galaxy Bud3 Serisi ön siparişe özel; Şeffaf Kılıf armağanı ile satışa sunuluyor.

Daha fazlası için samsung.com yahut en yakın Samsung satış noktasına ziyaret edebilirsiniz. 

 

19 Temmuz tarihi itibariyle eserlerin teslimat süreci başlayacaktır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ