yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sanatta 25. yılına giren Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu, Burhaniye’nin kırsal mahallerinde çocuk tiyatrosu sahneleyecek

11. Milletlerarası İzmir Tiyatro Festivali’ne de katılan Burhan Gün’ün yazdığı, Nadir Kurt’un direktörlüğünü yaptığı ve Genel Sanat Direktörlüğünü O. Uğur Mamuk’un üstlendiği çocuk oyunu; bugüne kadar sevilerek izlendi ve yaklaşık 6000 çocuğa tiyatro şöleni yaşattı.

Sanatta 25. yılına giren Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu, Burhaniye’nin kırsal mahallerinde çocuk tiyatrosu sahneleyecek


Bir yıldan daha kısa müddet evvel seyircinin beğenisine sunulan çocuk oyunu, gelen taleplerle hem Burhaniye’de, hem komşu ilçelerde, hem de diğer kentlerde tekraren sahnelendi.

Burhaniye Belediyesi’nin çocuklara tiyatroyu sevdirmek maksadıyla Börezli kırsal mahallesinde 18 Mayıs Cumartesi günü başlatacağı etkinlikler kapsamında, ilçedeki tüm kırsal mahallelerde BBKT tiyatro grubunca gösterimler yapılacak.

Amacımız daha fazla çocuğa ulaşmak, tiyatro ve sanatı sevdirmek diyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Belediyemizin tiyatro grubu sık sık sahne alarak vatandaşlarımızı tiyatro ile buluşturuyor.

Fakat ilçemizde kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımıza tiyatro ve sanatı sevdirmek için tiyatroya çağırmak yerine, tiyatroyu vatandaşlarımıza götürmek ile ilgili bir proje düşündük. Bu projemiz kapsamında Börezli’den başlayarak her hafta sonu bir diğer köyümüzde tiyatro takımımız çocuklarla buluşacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ