yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Seferihisar’da 340 km içme suyu hattı yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar’da 250 km içme suyu iletim sınırı ve 90 km abone branşman çizgisi olmak üzere toplam 340 kilometrelik çizgi çalışmalarını sürdürüyor. Yüzde 60’ı gerçekleşen proje tamamlandığında, ilçenin tüm içme suyu çizgileri yenilenmiş olacak.

Seferihisar’da 340 km içme suyu hattı yenileniyor


İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar’da 250 km içme suyu iletim çizgisi ve 90 km abone branşman sınırı olmak üzere toplam 340 kilometrelik sınır çalışmalarını sürdürüyor. Yüzde 60’ı gerçekleşen proje tamamlandığında, ilçenin tüm içme suyu çizgileri yenilenmiş olacak. 

 

43 bin olan nüfusu yaz aylarında 200 bine yaklaşan Seferihisar’ın sağlıklı bir altyapıya kavuşması için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar sona yaklaştı. İZSU Genel Müdürlüğü ilçedeki tüm altyapı ayağa kaldırmaya yönelik çalışmalar kapsamında Seferihisar’daki içme suyu sınırlarını da baştan sona yenileniyor. 

Toplam 250 km içme suyu iletim çizgisi ve şebeke sınırı imalatının yanı sıra 90 km de abone branşman çizgisi imalatı sürüyor. Bugüne dek 150 km içme suyu iletim sınırı ve şebeke sınırı imalatı tamamlandı. Çalışmaların ilerlemesiyle bölgedeki su kayıp kaçak oranları da değerli ölçüde azaldı.

İZSU, Seferihisar’da içme suyuna kesintisiz erişimi teminat altına almak gayesiyle, 2 yeni içme suyu kuyusu açtı. Sağlıklı içme suyunun her haneye ulaşması için Beyefendiler Mahallesi’nde paket içme suyu arıtma tesisi yapılarak hizmete alındı.

 

Bu yaz deniz daha temiz

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 95 milyon liraya mal olacak Seferihisar Atıksu Arıtma Tesisi Deniz Deşarj Hattı’nın üretim çalışmalarını da sürdürüyor. 2 bin 500 metrelik deniz deşarj çizgisi ve yeni terfi sınırı sayesinde Seferihisar Atık Su Arıtma Tesisi’nden çıkan arıtılmış sular kıyı bandının 1 kilometre açığına verilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ