yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Şekerbank’ta yeni Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Aşık oldu

Mustafa Aşık, Şekerbank İdare Kurulu’nun 07.06.2024 tarihli kararı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) onayını müteakip geçerli olmak üzere Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Şekerbank’ta yeni Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Aşık oldu


Türkiye ve ABD’de farklı bankalarda 25 yılı aşkın deneyimi bulunan Mustafa Aşık, Şekerbank’ta ferdi segment, özel bankacılık ve dijital bankacılık alanlarından sorumlu olacak. 

Bankacılık mesleğine 1998 yılında Citibank New York’ta finansal analist olarak başlayan Aşık, 2002 yılında katıldığı JP Morgan Chase Bank’ta 2003 yılında New York Şube Müdürü olarak atandı. 2006 yılında HSBC Bank bünyesine katılan Aşık, HSBC New York’ta şube müdürü ve ardından bölge müdürlüğü faaliyetlerinden sorumlu yönetici olarak çalıştı. 2012 yılı prestijiyle mesleğine HSBC Türkiye’de devam eden Aşık, özel bankacılık alanındaki birçok projenin kuruluş etabında değerli vazifeler üstlenerek Kişisel Bankacılık Birikim İdaresi, Satış ve Sermaye Piyasaları Aracılık Hizmetleri Kıdemli Yöneticiliği ve Özel Bankacılık Grup Başkanı görevlerinde bulundu. Aşık, 2020 yılından bu yana ING Türkiye’de ferdî ve özel bankacılık kısımlarından sorumlu yönetici olarak çalışmaktaydı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat kısmında tamamlayan Aşık’ın Rochester Institute of Technology’de finans alanında Executive MBA derecesi bulunmaktadır. 

Üstlendiği toplumsal paha yaratma odaklı bankacılık stratejisiyle 70 yıldır özel sermayeli mevduat bankaları ortasında farklı bir yer edinen Şekerbank’taki yeni vazifesine ait Mustafa Aşık şunları söyledi: “Şekerbank’ın Türkiye geneline yayılmış esaslı şube ağı ve Anadolu bankacılığındaki gücü büyük bir potansiyeli ortaya koyuyor. Transformasyon programı kapsamında son beş yıldır dijital kanallara yapılan değerli yatırımların bu esaslı miras ile birleşmesiyle Şekerbank’ın küresel çapta örnek bir muvaffakiyet kıssasına dönüşme seyahatinde bu değerli misyonu üstlenmekten büyük gurur ve heyecan duyuyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim