yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuk Balkan: “İşçimizi enflasyona ezdirmedik”

Urla Belediyesi ve DİSK 4 No’lu Şube ortasında imzalanan toplu iş mukavelesi ile takımlı 55 personel maaşlarına 1 Mart 2024 itibariyle günlük yevmiye tabanında yüzde 135 artırım yapıldı.

Selçuk Balkan: “İşçimizi enflasyona ezdirmedik”


İmza merasiminde konuşan Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, İş barışının, dayanışmanın, iş birliğinin hoş bir örneği olan bu mukavele ile çalışanımızı enflasyona ezdirmedik” dedi

Urla Belediyesi ve DİSK 4 No’lu Şube ortasında süren takımlı personellerin Toplu İş Mukavelesi (TİS) süreci sonunda mutabakata varıldı. Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin ve beraberindeki heyet ile Urla Belediye Binasının girişinde yapılan merasimle davul ve zurnalar eşliğinde toplu iş mukavelesinde imzalar atıldı. Mukaveleye nazaran takımlı 55 emekçi 1 Mart 2024 itibariyle günlük fiyat yevmiye tabanında yüzde 135, toplumsal haklar; yemek, yakacak, giysi, sorumluluk, ve olaya bağlı tüm ödemelerde yüzde 100 oranında artırım yapıldı.  Ayrıyeten 2 yıllık mukavele periyodunun her 6 ayda bir enflasyon artı 4 puan oranında artırım tüm paraya taalluk eden ödemeler içinde geçerli olacak. Bu ay için en düşük fiyat, yan ödemeler hariç olmak üzere yüzde 20 vergi diliminde bekar bir personel için 38 bin 500 TL oldu.

EN UYGUN İMKANLARI SUNACAĞIZ

İmza merasiminin akabinde konuşan Urla Belediyesi Başkanı Selçuk Balkan uzun süren görüşmeler ve karşılıklı anlayış çerçevesinde, çalışanların haklarını daha yükseğe taşıyacak bir kontrat hazırladıklarını söz ederek, “Bugün imzaladığımız bu toplu iş kontratı ile birlikte, personel kardeşlerimizin çalışma şartlarını güzelleştirmeyi, hak ettikleri adil fiyat ve toplumsal hakları sağlamayı hedefledik. Bu kontrat, sizlerin hayat standartlarını yükseltmek ve işyerinde huzurlu, inançlı bir ortam yaratmak gayesiyle hazırlandı. Kamu malını emanet ettiğimiz mesai arkadaşlarımız, iş arkadaşlarımız olarak Urla’mız için daima birlikte çalışacağız. Hepimizin bildiği üzere, keyifli çalışanlar, başarılı bir belediyenin temel taşlarıdır. Memnun emekçi, memnun çalışan; keyifli Urla demektir. Toplu iş kontratı süreci boyunca gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederim. İş barışının, dayanışmanın, iş birliğinin hoş bir örneği olan bu mukavele ile personelimizi enflasyona ezdirmedik. Sırada KHK’lı arkadaşlarımızın ve memurlarımızın toplu iş mukavelesi var. Belediyemiz şartları çerçevesinde tüm işçilerimize elimizden gelen en uygun imkanları sunmaya çalışacağız. Bu süreçte emeği geçen sendika temsilcilerimize ve tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni toplu iş kontratımızın tüm personel kardeşlerimize ve belediyemize güzel olmasını diliyorum” diye konuştu.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKAN DİSK’İN EMEKÇİLERİ VAR

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da merasimde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Sayın Belediye Liderimiz ile Toplu İş Kontratı konusunda sendikamız hoş bir mutabakat sağladı. İnanıyorum ki önümüzde KHK’lı emekçilerimizi kapsayan kontrat görüşmeleri de birebir hoşluk ile sonuçlanacak. 50 aylık Kayyım idaresinin akabinde demokrasi ile buluşmuş ilçemizde emekçilerimizle bir ortadayız. Burası çok özel bir yer. Zira burada Cumhuriyet’in adımlarını atmış, Cumhuriyet’in bayrağını dalgalandıran Urlalılar var. Yani mavi gözlü devin yoldaşları var. Yani Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşları var. Yani Cumhuriyete sahip çıkan DİSK’in personelleri var. Bunu tüm Urla bu türlü bilsin.”

EN YETERLİ FORMDA YAŞAMAYI HAK EDİYORUZ

DİSK 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin de atılan imzaların akabinde şunları söyledi: “Ülkenin makûs yönetildiği bu enflasyonist ortamda, çalışan arkadaşlarımızın ekmeklerini bir nebze de olsa büyütmek için 2024 yılının birinci aylarında başladığımız ve 1 Mart 2024 tarihinden geçerli olacak Toplu İş Mukavelemiz bugün itibariyle karşılıklı mutabakat ile sonuçlandığını sizlerle paylaşmak isterim.  Bir nebze de olsa üyelerimize can suyu olabilmek için katkı koyabildiysek ne keyifli bize. Bu Toplu İş Sözleşmemize  katkı koyan sendika temsilcilerimize, yöneticilerimize, belediye bürokratlarına  ve yol arkadaşlığı yapmaya başladığımız emekten yana hal alan Belediye Liderimiz Selçuk Balkan’a teşekkür ederiz. Bu ilçeye, bu halka özveriyle hizmet eden, ilçemizin çehresini değiştirip güzelleştiren, parklarını yeşillendirerek ömür alanlarını hazırlayan, sıhhat hizmetleri ile spor ve kültür aktiflikleri yapılmasını sağlayan,  ilçemizde toplumsal hizmet alanları oluşturan, can dostların canına can katan, ilçemizin paklığı ile gurur duyulmasını sağlayan ve elhasıl doğumdan vefata hizmet üreten Urla Belediyesinde canla başla çalışan üyelerimiz, DİSK’in onurlu emekçileri en güzel halde yaşamayı hak ediyor. Bugünden sonra da, Belediye Liderimizle birlikte  üyelerimizin hayat standartlarını en üst düzeylere taşıyacağımız toplu iş mukavelelerine imza atacağımıza inancımız tamdır. Bu Toplu İş Kontratımızın, Sendikamıza, üyelerimize ve Urla halkına  iyi olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim