yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu Belediyesi Çevre ve Sıfır Atık Platformu Çevre Haftası çerçevesinde temizlik etkinliği düzenledi

Yazır Mahallesi’nde “Temiz Yazır, Pak Selçuklu” konseptiyle gerçekleştirilen aktifliğe katılan gönüllüler paklık yaparak çevreyi pak tutmanın kıymetine dikkat çekti.

Selçuklu Belediyesi Çevre ve Sıfır Atık Platformu Çevre Haftası çerçevesinde temizlik etkinliği düzenledi


Selçuklu Belediyesi, etraf şuurunun artırılması ve sürdürülebilir bir gelecek için farkındalık oluşturmak emeliyle yürüttüğü örnek çalışmalarını sürdürüyor. Selçuklu Belediyesi Etraf ve Sıfır Atık Platformu Etraf Haftası çerçevesinde Yazır Mahallesi’nde “Temiz Yazır, Pak Selçuklu” konseptiyle etraf paklığı aktifliği düzenledi. Aktifliğe Etraf Mühendisleri Odası Konya Vilayet Temsilciliği, Let’s Do It Türkiye Platformu üye ve gönüllüleri, Yazır Öğrenci Yurt Müdürlüğü çalışanı, Selçuklu Öztekinler Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile etraf gönüllüleri iştirak sağlayarak dayanak verdi.

Etkinlik boyunca etrafa ziyanlı çöpler toplandı, geri dönüştürülebilecek materyaller ise ayrıştırıldı. Etraf paklığına katılan gönüllüler ve öğrenciler daha pak bir etraf bırakılması temennisinde bulunarak bu bahisteki hassasiyetin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Etkinliğe katılan etraf gönüllüleri de herkesin pak etrafa karşı hassas olması gerektiği bildirisini verdi.

Çevre Mühendisleri Odası Vilayet Temsilcisi İlker İrioğlu da etraf hassaslığının bireyden topluma yayılan bir anlayışla gerçekleşmesi gerektiğine vurgu yaparak etraf ismine yapılan iş birliklerinin farkındalık oluşturacağını tabir etti.

Başkan Pekyatırmacı: “Selçuklu sıfır atık konusunda her vakit örnek olmuştur”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, gelecek jenerasyonlara daha pak bir etraf bırakmak ismine sıfır atık çalışmalarını hassasiyetle uyguladıklarını belirterek, “Çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için doğayı kirletmemeli ve etrafa karşı hassas olmalıyız. Bunu gerçek bir formda yaptığımız sürece çok daha pak, sağlıklı bir etraf sağlanacağına inanıyorum. Etraf ve Sıfır Atık Platformumuz da bu manada her yaştan vatandaşımızı bilgilendirerek önemli bir faaliyet yürütüyor. Ayrıyeten farkındalık oluşturmak ismine da mahallelerimizde etraf gönüllülerimizle birlikte etrafa ziyanlı atıkları topluyoruz. Bu çalışmalarımızı daha geniş kitlelere yayarak daima birlikte Selçuklu için Konya için hoş çalışmalar yapacağız. Selçuklu sıfır atık konusunda her vakit örnek olmuştur. Etrafla ilgili yapacağımız bu çalışmalar da Türkiye’de öncü olacaktır” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim