yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu Belediyesi Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nde eğitim alan kursiyerler bir yıl boyunca birbirinden güzel eserler ortaya çıkardı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Çocuklarımızın gelişimi için sunduğumuz okul dışı öğrenme ortamlarının meyvelerini alıyoruz” dedi.

Selçuklu Belediyesi Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nde eğitim alan kursiyerler bir yıl boyunca birbirinden güzel eserler ortaya çıkardı


Selçuklu Belediyesi tarafından geleceğin donanımlı bireylerinin yetişmesi ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi ismine faaliyetlerini aralıksız sürdüren Gelişim ve Teknoloji Akademisi öğrencilere yıl boyunca birçok kazanım sağladı. Akademide bulunan atölyelerde eğitim alan kursiyerler ortaya koydukları birbirinden hoş eserleri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve protokol üyelerinin büyük beğenisini aldı.

Gelişim ve Teknoloji Akademisi’ne gerçekleşen ziyarette Lider Pekyatırmacı’ya Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop,  Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

Girişimcilik CBS ve Harita Okuma, Siber Güvenlik, Robotik Kodlama İHA-Mekatronik, Vefa Gençlik, Genç Kalemler Hitabet ve Müelliflik, Tarih, Çizgi Sanatları, Müzik, Fotoğrafçılık, Organik Oyuncak Üretimi, Moda Tasarım ve Takı Tasarım olmak üzere toplam 12 atölyenin yer aldığı  Gelişim ve Teknoloji Akademisinde 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılında sabah ve öğle kümesi olmak üzere  iki devir şeklinde 2376 öğrenci ve yetişkin iştirakçi ile eğitim aldı.

Başkan Pekyatırmacı: “Merkezimizde çağdaş teknolojinin tüm imkanlarını çocuklarımız için seferber ediyoruz”

Selçuklu Belediyesi olarak Selçuklu Sanat, Eğitim, Teknoloji ve Atölye programları (SETAP)  ile binlerce çocuğa, gence ve yetişkine kendini geliştirme ve yeteneklerini keşfetme imkanı sunduklarını tabir eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Gelişim ve Teknoloji Akademimizde ilçeye kazandırdığımız okul dışı öğrenme ortamları içerisinde değerli bir yer tutuyor ve çağdaş teknolojinin sağladığı tüm imkanları başta çocuklarımız olmak üzere her yaştan hemşehrimizin hizmetine sunuyoruz. Siber güvenlikten moda dizayna kadar farklı branşlarda irtibat hüneri yüksek, çağın getirdiği yeniliklere açık özgüven sahibi bireyler yetiştirmek maksadıyla çıktığımız bu yolda ortaya çıkan birbirinden bedelli yapıtları burada görmenin memnunluğunu yaşıyoruz. Selçuklu her alanda öncü olmaya, önder olmaya, bundan sonra da devam edecek inşallah. Bu noktada sayın kaymakamımız başta olmak üzere, Vilayet ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüklerimize bize sağladıkları katkılardan ve işbirliklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Tekrar kıymetli hocalarımıza, kursiyer öğrencilerimize, idarecilerimize teşekkür ediyorum. Burada bulunan tüm öğrencilerimizi atölye faaliyetlerine katıldıkları ve bu hoş eserleri ortaya koydukları için tebrik ediyorum. İnşallah burada elde ettikleri kazanımları çok hoş bir formda devam ettirirler, değerlendirirler. Ailelerimize de bize olan inançlarından ötürü teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaret kapsamında protokol üyeleri atölyeleri gezerek kursiyerlerin yıl sonu heyecanına ortak oldu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim