yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu Belediyesi tarafından Selçuklu Fen Lisesi’ne kazandırılacak olan kapalı spor salonu ve suni çim sahanın yapımı devam ediyor

Selçuklu Belediyesi eğitime ve gençliğe olan dayanağına ilçede bulunan okullara kapalı spor salonları ve yapay çim alanlar kazandırarak devam ediyor.

Selçuklu Belediyesi tarafından Selçuklu Fen Lisesi’ne kazandırılacak olan kapalı spor salonu ve suni çim sahanın yapımı devam ediyor


Selçuklu Belediyesi eğitime ve gençliğe olan takviyesine ilçede bulunan okullara kapalı spor salonları ve yapay çim alanlar kazandırarak devam ediyor.

Bu çerçevede projelendirilen Selçuklu Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Yapay Çim Sahanın üretim çalışmaları aralıksız sürüyor. Eğitimi ve gençliği her vakit önemseyen Selçuklu Belediyesi kapalı kapalı spor salonu ile bu yatırımlarını taçlandırıyor.

İnşa edilen kapalı spor salonu, bodrum ve taban kattan oluşacak. Bodrum katında 4 adet spor salonu, 2 adet soyunma odası, teknik alanlar ve duşlar yer alacak. Taban katta ise hentbol ölçeğinde spor salonu, 2 adet soyunma odası, bay-bayan öğretmenler odası ve duş alanları bulunacak.

Başkan Pekyatırmacı: “Çocuklarımız için ne yapsak az”

Selçuklu’da okulların gereksinimleri doğrultusunda yeni eğitim yatırımlarını ilçeye kazandırmaya devam ettiklerini tabir eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın isteklerine her şartta değer veriyor, çocuklarımızın daha nitelikli ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri ismine elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Çocuklarımız her şeyin en uygununu hak ediyor ve onlar için ne yapsak az. Selçuklu Fen Lisemizde kapalı spor salonu ve yapay çim saha gereksinimi vardı. Selçuklu Belediyesi olarak lisemizde pek çağdaş, spor alanındaki tüm imkanlarını karşılayacak spor salonu ve yanında bir de yapay çim sahayı kazandırmak için çalışmalara başladık. Günümüz şartlarına uygun ve tüm ayrıntılar düşünülerek inşa edilen spor salonlarımızın imalat çalışmaları süratle devam ediyor.  İnşallah okulumuza çocuklarımızın daha çağdaş ve konforlu bir ortamda spor yapmalarını sağlayacak nitelikli bir tesisi kazandıracağız. Hem eğitim hem de spor alanında ilçeye paha katacak bu yatırımın hem Ulusal Eğitimimize hem de spor topluluğumuza iyi olmasını diliyorum.” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ