yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların ve satıcıların faydalanabileceği kurban satış yerinde çalışmalarını tamamladı

Selçuklu Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurbanlıklarını pak ve hijyenik şartlarda kesmeleri için gerekli hazırlıkları yaptı.

Selçuklu Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların ve satıcıların faydalanabileceği kurban satış yerinde çalışmalarını tamamladı


Bu kapsamda 18 farklı noktada kurban kesim yeri belirlendi. Kurban satışları için de  her yıl olduğu üzere Selçuklu Belediyesi’nin Büyükkayacık Mahallesi Aliye İzzet Begoviç  Caddesi üzerinde kurulan kurban satış yeri faaliyet gösteriyor.

Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü Grupları Gerekli Tedbirleri Aldı

Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kurban pazarında bayram öncesi istek artmaya başladı. 72 büyükbaş; 250 küçükbaş ile 322 padokta satış imkanı sağlanırken,  1500 araçlık otoparkın yer aldığı çağdaş pazar, alıcı ve satıcılar için hazır hale getirildi.

Selçuklu Belediyesi, kurban satış alanının alım ve satım yapacak tüm vatandaşların gereksinimine karşılık verecek donanıma sahip olması için tüm düzenlemeleri yaptı.  Tuvaletler, mescit alanları, hatta kurban satıcıları için sıcak sulu duş alanları oluşturuldu. Bayram namazını kılmak için büyük bir mescit alanının da yer aldığı alanda 24 saat güvenlik kamera sistemi ve akşam aydınlatması bulunuyor. Ayrıyeten Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kurban satış yerlerinde kurbanlık alacak vatandaşlara veteriner tabip hizmeti veriliyor.

Selçuklu Belediyesi kurban satış alanı Büyükkayacık Mahallesinde Kayacık Koruluğu yanında bulunuyor. Hem Ankara yolu üzerinden hem de İstanbul Yolu üzerinden Aliya İzzetbegoviç caddesinde bulunan satış alanına ulaşım sağlanabiliyor.

Kurban Kesim Yerleri Bayrama Hazır

Bayram öncesi hazır hale getirilen kurban bölümü yapılabilecek yerler şu formda belirlendi; 

Selahaddin Eyyubi Mah Kutbilcihan Cad. Yelda Cami Civarı Binevler Semt Pazarı, Sancak Mah. Şule Sok. Zeki Altındağ Sağlık Ocağı yanı Kocakonut Semt Pazarı, Akşemsettin Mah. Horasanlı Sok. Akşemsettin Semt Pazarı, Aydınlık Konutlar Mah. Akköprü Sok. Aydınlık Meskenler Semt Pazarı, Bosna Hersek Mah. Bildiri Cad. Bosna Hersek Semt Pazarı 1, Bosna Hersek Mah. Yemeni Sok. Bosna Hersek Semt Pazarı 2, Pir Şamil Mah. Tatlipinar Cad. Binkonut Semt Pazarı, Dumlupınar Mah. Lalle Cad. Ağız ve Diş Sıhhati Yanı Dumlupınar Semt Pazarı, Hocacihan Mah. Saray Cad. Hocacihan Semt Pazarı,  Işıklar Mah. Çevreyolu Cad. Fatih Sultan Mehmet Semt Pazarı, Kosova Mah. Şükrü Efendi Sok. Kosova Semt Pazarı, Sakarya Mh. Vezirhan Cad. Sakarya Semt Pazarı, Nişantaş Mh. Rauf Denktaş Cad. Seyit Çavuş Semt Pazarı, Mehmet Akif Mh. Hadimi Cad. Özalkent Semt Pazarı, Kılıçarslan Mah. Taşlıyol Sok. Kılıçarslan Semt Pazarı, Yazır Mah. Turhanlar Sokak Yazır Semt Pazarı,  Selahattin Eyyubi Mah. Ahmet Yesevi Cad. Beşyüz Evler Semt Pazarı, Parsana Mah. Tekinbaş Sokak Şemsiefendi Sok. Parsana Semt Pazarı,  Selçuklu Belediyesi Kurban Pazarı Büyükkayacık Mah.Aliya İzzet Begovic Cad. Atış Poliganı Yanı.

Kurban satışları ise Selçuklu Belediyesi Kurban Pazarı Büyükkayacık Mah.Aliya İzzet Begovic Caddesi adresinde gerçekleştiriliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim