yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu, EMITT 2024 Fuarı’nda tanıtılıyor

Selçuklu Belediyesi, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve bu yıl 27.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Milletlerarası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla yerini aldı.

Selçuklu, EMITT 2024 Fuarı’nda tanıtılıyor


Selçuklu Belediyesi, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve bu yıl 27.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Memleketler arası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla yerini aldı.   

Bu yıl 27.’si düzenlenen turizm dalının memleketler arası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. 6-9 Şubat tarihleri ortasında İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda Selçuklu Belediyesi, Konya’nın tarihi ve doğal hoşluklarının anlatıldığı stantla yerini aldı. Stantta dünyanın ve Türkiye’nin farklı noktalarından fuarı gezmek için gelen binlerce ziyaretçiye Konya ve Selçuklu’nun tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nin tanıtımı yapılıyor. Ayrıyeten fuar çerçevesinde Selçuklu Belediyesi’nin standını ziyaret eden konuklara Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) öğrencileri tarafından yetiştirilen sukulent çiçeği ikram ediliyor.         

Öte yandan Selçuklu Belediyesi EMMIT 2024 Fuarı’na katıldığı Tropikal Kelebek Bahçesi standıyla Destinasyonlar kolunda En Güzel Stant Dekoru plaketini aldı. 

 

Başkan Pekyatırmacı: “Kadim medeniyet Selçuklu’yu temsil ediyoruz”

EMITT fuarında Konya’nın tanıtımına katkı sağladıklarını söz eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, “Kadim medeniyet Selçuklumuzu bu fuarda temsil ediyoruz ve turizm potansiyelini her platformda anlatmaya itina gösteriyoruz. EMİTT üzere dünyaca tanınan fuarlar da yaptığımız çalışmaların tanıtılmasına vesile oluyor. Belediyemizin standına gelen ziyaretçilerimize Konyamızda, Selçuklumuzda gerçekleştirdiğimiz turizm faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Bu faaliyetlerimiz ortasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi büyük değer taşıyor. Zira kelebek bahçemiz Mevlana Müzesi’nden sonra yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği yer özelliğine sahip. Tekrar Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi, eşsiz mimarisi ve üst seviye teknolojik altyapı donanımıyla her türlü toplantı, sempozyum, fuar, stant, üzere toplumsal ve kültürel tertibe imkan sunuyor. Kongre merkezimiz bu manada kentimizin kongre pastasından daha fazla hisse alması sağlıyor. Konyamızda hem inanç turizmi hem tabiat turizmi noktasında çok sayıda görülmeye ve gezilmeye kıymet, bilgi sahibi olunması gereken zenginlikler var. Herkesi bu hoşlukları görmeye Konya’mıza davet ediyorum” dedi.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ