yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Selçuklu Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde anne ve çocukları bir araya getiren Selçuklu Belediyesi, çocuklar ve annelerine unutulmayacak bir Anneler Günü anısı yaşattı

Anne ve çocukların keyifle eğlendiği aktifliğe katılan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da bu eşsiz anlara ortak oldu.

Selçuklu Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde anne ve çocukları bir araya getiren Selçuklu Belediyesi, çocuklar ve annelerine unutulmayacak bir Anneler Günü anısı yaşattı


Selçuklu Belediyesi’nin okul dışı öğrenme  ortamlarından  bir tanesi olan  Selçuklu  Sanat ve Tasarım Atölyesi   bu kere Anneler Günü’nde anne ve çocuklarını ağırladı. 

Bu özel günde anneler ile çocuklar,  ahşap, kağıt katlama, çini seramik atölyelerinde birlikte aktiflik yaparak keyifli anlar yaşadı.   

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da bu manalı aktiflikte anne ve çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Başkan Pekyatırmacı: “Anne ve çocukların yüzlerindeki tebessüme vesile olmak çok değerli”

Annelerin çocukları ve toplum için yaptıklarının kıymet biçilemez olduğunu söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Selçuklu’da her alanda, her yaştan insanımızın hayatına dokunacak işler yapıyoruz. Bu işlerimizi planlarken toplumun temel taşı olan  aileyi ve bilhassa annelik kurumunu çok önemsiyoruz. Zira aydınlık geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı annelerimiz geleceğe hazırlıyor. Çocuklarını bize emanet eden annelerimizin bize olan inançlarına onlar için yaptığımız değerli işlerle layık olmaya çalışıyoruz. Bu kıymetli işlerimizden bir tanesi olan okul dışı öğrenme ortamlarımızda çocuklarımızı bilgi, maharet ve yetenek manasında geliştirerek onları daha donanımlı hale getiriyoruz. Bugün de bu kıymetli kurumlarımızdan bir tanesi olan Selçuklu  Sanat ve  Tasarım Ayölyemizde değerli annelerimiz ve çocuklarıyla aktiflik yaptık. Bu keyifli anlara ben de memnuniyetle eşlik ettim. Tüm gayretimiz ve uğraşımız annelerin, çocukların yüzlerindeki tebessüme vesile olmak.  Bu vesile ile başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum uygun ki varlar.” dedi. 

Etkinlikte hislerini söz eden anneler Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya böyle manalı bir aktiflik düzenlediği için teşekkür ederek bu biçim programların çocukların gelişimine kıymetli katkılar sağladığını söz ettiler.  

Selçuklu Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde gerçekleştirilen “Anneler Günü” aktifliğine robotik kodlama çini seramik, kağıt katlama, fotoğraf, ahşap  atölyelerinde 27 anne ve 27 çocuk olmak üzere 54 kişi katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ