yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

SES Diyarbakır: Bir Ayda 2 Sağlık Emekçisi İntihara Kalkıştı!

Sıhhat işçileri sıkıntı çalışma şartlarından dolayı intihar teşebbüsünde bulunuyor. SES Diyarbakır bayan doğum hastanesindeki olaylara dikkat çekti.

SES Diyarbakır: Bir Ayda 2 Sağlık Emekçisi İntihara Kalkıştı!

Sağlık çalışanlarının yaşadıkları makus çalışma şartları sonucunda hayatlarına son verme noktasına geldiklerine işaret ediliyor. Sıhhat ve Toplumsal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, son bir aylık süreçte iki sıhhat işçisinin intihar teşebbüsünde bulunduğu savını kamuoyuyla paylaştı. Açıklamada, bu durumun mobbing, ekonomik kriz ve liyakatsiz yöneticilerin yarattığı olumsuz iş şartlarından kaynaklandığı belirtildi.

“2 sıhhat işçisi intihar teşebbüsünde bulundu”

SES Diyarbakır Şubesi tarafından yapılan açıklamada, “Kadın Doğum hastanesinde son 1 ay içinde 2 sıhhat işçisi intihar teşebbüsünde bulunmuştur. Yaşanan mobing, ekonomik kriz, liyakatsiz yöneticilerin yarattığı olumsuz iş şartları işçilerini mevte götürdüğü ortadadır. Bu gidişata son verilmesi gerektiğini bir kere daha vurguluyoruz.” tabirleri kullanıldı.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ