yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sixt Türkiye, Eğitimde Bir İlke İmza Attı

Sixt Türkiye, Trakya Üniversitesi ile iş birliği yaptı. “Araç Kiralama ve Mobilite Yönetimi” artık ders olarak okutulacak.

Sixt Türkiye, Eğitimde Bir İlke İmza Attı


Bor Holding bünyesinde kısa periyot araç kiralama ve mobilite idaresi dalında hizmet veren Sixt Türkiye, ülkemizde ve dünyada bir prensip imza atarak “Araç Kiralama ve Mobilite Yönetimi” adıyla bir dersin okutulması için Trakya Üniversitesi ile iş birliği muahedesi yaptı. Sixt Türkiye ile Trakya Üniversitesi ortasında varılan muahedeye nazaran bu ders, tüm kısımlardaki öğrencilere alan dışı seçmeli ders olarak okutulacak. Şirket bu atılımla, yalnızca kendi yetenek havuzunu derinleştirmek ile kalmayacak birebir vakitte araç kiralama bölümüne istenen niteliklerde eleman yetiştirmeyi de başarmış olacak.  

SIXT Türkiye ayrıyeten bu mutabakat kapsamında Trakya Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına; belirlenen programlar çerçevesinde mentorluk ve meslek danışmanlığı, staj ve iş imkânları, iş bulma sürecinde takviye olmanın yanı sıra SIXT Türkiye’nin kendi istihdamında öncelik ve iki kurum ortasında ortaklaşa yapılacak akademik çalışmalarda iş birliği imkânları da sağlayacak. 

SIXT Türkiye’nin dayanağı sürecek

SIXT Türkiye Genel Müdürü Yiğit Aras, Türkiye’nin en esaslı üniversitelerinden biri olan Trakya Üniversitesi ile araç kiralama bölümünün buluşmasının kesime büyük bedel katacak muazzam derecede kıymetli bir gelişme olduğunun altını çizerek “SIXT Türkiye olarak dalımızda yalnızca ticari faaliyetlerle yer almayı amaçlamıyoruz. Dalımıza 360 derece katma bedel yaratmayı hedefleyen çok kıymetli bir teşebbüse imza attık. Böylece, sürdürülebilir başarıda eğitimin ne derece kıymetli olduğu şuuruyla bu alanda bölümümüze tam donanımlı bireylerin kazandırılması için bir eğitim projesi başlatmış olduk. Trakya Üniversitesi ile de bu alanda bir mutabakat yaptık. Sixt olarak Türkiye’de ve dünyada buna örnek olduğumuz için heyecanımız da çok yüksek. Marka olarak gerek akademik gerekse de mentorluk, iş imkânları ve öbür mevzularda dayanağımız sürecek” dedi.  

Özel kesim üniversite iş birliğine hoş bir örnek

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da iş birliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Üniversiteler ürettiği bilimsel pahaları insanların ve toplumların hizmetine sunmakla yükümlüdür. Üretilen bu bedeller, üniversite-özel bölüm iş birlikleri ile mana kazanmaktadır. Üniversite-özel sektör iş birliği tesir sıralamasında ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Trakya Üniversitesi ve Bor Holding çatısı altında, dalında ülkemizin en önde gelen firmalarından biri olan SIXT Türkiye ile imzaladığımız protokol ile kıymetli bir iş birliğini hayata geçiriyoruz. Araç kiralama dalına akademik katkı sağlayacak ve öğrencilerimize eğitimleri esnasında iş tecrübesi sağlayacak bu iş birliğinde katkı sunan herkese teşekkür ederim.”

Trakya Üniversitesi Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy da “Araç Kiralama Sektörüne” yönelik bir dersin Türkiye’de hatta dünyada bir birinci olarak okutulacağını belirterek “Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından müfredatı belirlenen ve üniversite genelinde okutulacak ve SIXT Türkiye yöneticiliğinde, alanında uzman şahıslar tarafından desteklenecek bu ders özel sektör-üniversite iş birliğinin en hoş örneklerinden biri oldu.  Öğrencilerimizin iş, staj ve meslek imkânlarını geliştirecek bu iş birliğinin birebir vakitte birçok akademik muvaffakiyete da istikamet vereceği kanısındayım. Ülkemizde ve dünyada “ilk” niteliği taşıyan bu iş birliği için başta Rektörüm Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere SIXT Türkiye ve Borlease Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Aras’a, bu protokolün oluşmasında katkı sağlayan hocalarıma, Bor Holding ve SIXT Türkiye İnsan Kaynakları ünitelerine ve grup üyelerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ