yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sokak hayvanlarının sorunlarına ‘komisyon’ eli değecek

Nilüfer Belediye Meclisi,  sokak hayvanlarının meselelerine tahlil bulmak maksadıyla Sokak Hayvanları Kurulu kurulmasına oy birliğiyle karar verdi.

Sokak hayvanlarının sorunlarına ‘komisyon’ eli değecek


Nilüfer Belediye Meclisi,  sokak hayvanlarının problemlerine tahlil bulmak maksadıyla Sokak Hayvanları Komitesi kurulmasına oy birliğiyle karar verdi.

Nilüfer Belediye Meclisi, Haziran ayı meclis toplantısı Lider Vekili Mahmut Demiröz başkanlığında Halk Evi’ndeki Nilüfer Barış Meclisi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Meclis Üyesi Mehtap Esen tarafından sunulan Sokak Hayvanları Kurulu kurulması önergesi kabul edildi.

Meclis’te, kentteki sokak hayvanları ile ilgili sıkıntıları, dertleri en aza indirmek ve Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile birlikte çalışmalar yürüterek ortak akıl ile tahlil yolları bulmak için 5 kişilik bir kurul oluşturulmasına oy birliğiyle karar verildi. Başkanlığını Meclis Üyesi Mehtap Esen’in yapacağı kurulda; Berna Hacer Bilici, Ali Ekber Can, Tuğçe Savaş ve Rahime Parıltı Gökçe yer alıyor.

Komisyonun bir an evvel iç tüzüğünü hazırlayarak çalışmalara başlamayı hedeflediklerini belirten Mehtap Esen, “Sokak hayvanlarının problemlerine tahlil üretmek ve mahallelerden gelen talepleri dikkate alarak belediye ile vatandaşlar ortasında köprü olmak istiyoruz” dedi.

Nilüfer’i sokak hayvanları için de daha yaşanabilir ve inançlı bir kent haline getirmek istediklerini vurgulayan Esen, “Sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı, kısırlaştırılması ve tedavileri için Veteriner İşleri Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütmek istiyoruz. Süratli bir biçimde harekete geçerek tahliller üretmeye başlayacağız” halinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim