yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Solve for Tomorrow Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri için başvurular devam ediyor

Samsung ve Habitat Derneği’nin “Solve for Tomorrow” programı kapsamında düzenlediği Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri sürat kesmeden devam ediyor.

Solve for Tomorrow Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri için başvurular devam ediyor


Türkiye’nin her vilayetinden başvurulabilen, 8-12. sınıf öğrencilerinin katılabildiği eğitimler, gençlerin günümüz dünyasının problemlerine yönelik yaratıcı teknolojik tahliller üretmesini destekliyor.

Samsung Electronics Türkiye ve Habitat Derneği tarafından sunulan, uygulama ve tecrübe odaklı olarak interaktif bir eğitim içeriğine sahip. Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi hem yüz yüze hem çevrim içi olarak Solve for Tomorrow Elçi Eğitmenleri tarafından gerçekleştiriliyor. Eğitimler, Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin beş adımı olan “Empati Kurma”, “Tanımlama”, “Fikir Üretme”, “Prototip Oluşturma” ve “Test Etme” basamakları, öğrencilerin uygulayarak öğrenme maharetlerini geliştirmeye yönelik bir yaklaşımla aktarılıyor. Samsung’un küresel müfredatına uygun olarak düzenlenen eğitimler, ortaokul ve lise öğrencilerinin (8-12. sınıf) eleştirel düşünme, iletişim, iş birliği ve yaratıcılık marifetlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Eğitim bitiminde öğrenciler iştirak dokümanı almaya hak kazanıyor.

Başvuru için rastgele bir ön şart aranmıyor

8-12. sınıf öğrencilere yönelik sunulan Solve for Tomorrow Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimlerine iştirak için rastgele diğer bir ön şart bulunmuyor. Toplumda karşı karşıya kalınan büyük sorunlara yönelik, gençlerin tasarladığı yaratıcı teknolojik tahlilleri destekleyen bu eğitimlerden şu ana kadar Türkiye’nin 62 vilayetinden 5500’ün üzerinde genç faydalandı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim