yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sony Yeni Nesil ZV-E10 II ve E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II ‘yi Tanıttı

Sony, ZV serisinin en yeni modeli APS-C fotoğraf makinesine ve en çok satan aynasız fotoğraf makinesine fotoğraf tutkunları tarafından talep edilen özellikleri ve beklenen güncellemeleri getiriyor.

Sony Yeni Nesil ZV-E10 II ve E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II ‘yi Tanıttı


Sony, en çok satan aynasız ZV-E10 modelinin ikinci kuşak versiyonu ZV-E10 II’yi bugün piyasaya sürüyori. ZV görüntü kamera serisinin temel kesimlerinden biri olan özgün ZV-E10, her düzeyden içerik oluşturucu için kolay, kompakt ve çok taraflı tasarım sunarken yeni ZV-E10 II, kullanıcıların özgün eserde sevdiği Yaratıcı Görünümler, Eser Vitrini Ayarı, Art Planı Odaktan Çıkarma ve çeşitli açılara sahip çevirmeli ekran üzere tüm özellikleri koruyor ve kullanım kolaylığını artırmak için tüm bu özellikleri geliştiriyor. 

ZV-E10 II’nin dahili donanımı, yükseltilmiş 26 megapiksel (MP) (yaklaşık tesirli değer) Exmor R™ CMOS sensör ve Sony’nin en yeni BIONZ XR™ manzara sürece motoru ile evvelki modele nazaran gelişmiş bir versiyon sunuyor. Birebir vakitte öteki güncellemeler ortasında geliştirilmiş otomatik odaklama ve görüntü çekimi özellikleri de yer alıyor: Sinematik Vlog Ayarıii, yeni dikey formatlı kullanıcı arayüzü (UI), daha fazla dayanıklılık için yükseltilmiş büyük kapasiteli Sony Z pil, kolay canlı akış ve bilgi transferi için geliştirilmiş bir temas sağlıyor. Kompakt ve hafif yapısıyla bu eser, yaklaşık 377 gramiii ağırlığıyla bir kullanıcının eline çarçabuk sığabiliyor.

Ayrıca, tek başına yahut ZV-E10 II’nin lens kitinin bir kesimi olarak temin edilebilen APS-C power zoom lens E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II da tıpkı vakitte fotoğraf tutkunlarıyla buluşuyor. Geliştirilmiş kit lens hafif olup birinci kuşak ile karşılaştırıldığında daha uygun otomatik odaklama (AF) ve görüntü performansı sunuyor.

” Sony ZV serisinin en başından beri hedefi, kullanımı son derece kolay ve yüksek kaliteli sonuçlar ortaya koyan kameralar üretmek oldu. Bugün, ZV serisi bu standardı muhafazaya devam ediyor lakin biz bunu her vakit bir adım öteye taşımaya devam edeceğiz,” biçiminde konuşan Sony Avrupa IP&S Pazarlama Müdürü Yann Salmon Legagneur kelamlarını şöyle devam etti: “ZV-E10 II’deki geliştirmelerle gayemiz, şahsileştirilmiş Yaratıcı Görünümler ve Sinematik Vlog Ayarı üzere özelliklerle içerik oluşturuculara kendi eşsiz usullerini geliştirmelerine yardımcı olmak yahut yaratıcılıklarına ilham vermek. Tüm farklı düzeylerdeki yaratıcıların hayal ettiklerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak için teknolojimizi daima olarak geliştirmeye kararlıyız.”  

 

Kendi Fotoğraf ve Görüntü Estetiğinizi Yaratın

ZV-E10 II, Yaratıcı Görünümler ve Sinematik Vlog Ayarı olmak üzere direkt kameradan birinci sınıf görünümlü içerik üretmek için tasarlanmış iki temel özelliği barındırıyor. Kullanıcılar görüntü ve fotoğraf çekerken on Yaratıcı Görünüm seçeneğinden birini seçerek imgelerini anında güzelleştirebiliyor: Standart (ST), Portre (PT), Nötr (NT), Canlı (VV), Canlı 2 (VV2), Sinema (FL), Anında (IN), Yumuşak Highkey (SH), Siyah Beyaz (BW) ve Sepya (SE). Bu görünümlerin her biri ayrıyeten özelleştirilerek sekiz farklı parametre aracılığıyla düzenleyebiliyor. Böylelikle içerik oluşturucuların içeriklerine tekrar tekrar ince ayar yapmalarına gerek kalmıyor. Ayrıca kullanıcılar, ayarları özelleştirildikten sonra kolay ve tekrar kullanım için altı şahsî özel tarzı direkt kameraya kaydedebiliyor.

ZV-E10 II, içerik oluşturucuların Sinematik Vlog Ayarını kullanarak tek bir dokunuşla birinci sınıf, sinematik görüntü içeriği üretmelerine yardımcı oluyor. Bu özellik, en uzunluk oranını, kare suratını ve AF geçiş suratını sinematik görüntü çekimi için en uygun biçimde otomatik olarak ayarlayabiliyor. Ayrıyeten içerik oluşturucular, cilt tonlarını belirginleştiren S-Cinetone™ üzere beş “Görünüm” ortasından seçim yapabiliyor ve yaratıcı anlatımı en üst seviyeye çıkarmak için kapsamlı seçenekler sağlayan, muhakkak renkleri vurgulayan dört ” Mod “dan birini uygulayarak çekimlerini geliştirebiliyor.

Temel Kamera Özellikleri

 • 759 noktalı Odak Düzlemi Evre algılamalı AFv ile İnsan/Hayvan/Kuş için Gerçek Vakitli Eye AF ve Gerçek Vakitli Takip sunuyor.
 • Arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS sensör, 100 ila 32000vi ISO aralığı ile yüksek hassasiyet ve düşük gürültünün ülkü bir kombinasyonunu sunuyor.
 • 70’ten fazla Sony E-mount lensle uyumlu APS-C değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi.
 • Yüksek süratli okuma, 5,6K yüksek süratte görüntüleme ve büyük ölçüde bilgiyi 60pvii’ye kadar çarpıcı 4K çekimleri sıkıştırıyor.
 • Aktif Modviii elektronik manzara sabitleme, kamera sarsıntısını yanlışsız bir biçimde ölçmek ve dengelemek için hassas bir jiroskop ve gelişmiş algoritma kullanarak 4K çekim yaparken bile hareket kabiliyetinden ödün vermeden son derece tesirli sabitleme sağlıyor.
 • Yükseltilmiş yüksek kapasiteli Z pil (NP-FZ100), şarj başına 195 dakikaya kadar kesintisiz sinema kaydıix sunuyor.

 

İçerik Oluşturmayı Kolaylaştıran Ek Özellikler

 • Dikey içerik oluşturmayı kolaylaştırmak için yataydan dikey tarafa otomatik olarak dönen yeni Dikey Kullanıcı Arayüzü (UI): Değişken açılı LCD monitör ile eşleştirildiğinde kullanıcılar içeriklerini her açıdan oluşturabiliyor ve görüntüleyebiliyor.
 • Net XAVC-S Full HD kalitesinde 4K 60p ve 120p’ye kadar yakalama ile kullanıcı, S&Q modx kullanarak 5x ağır çekimde (24p oynatma) çarpıcı hareket sahneleri kaydedebiliyor.
 • Ürün Vitrini Ayarı, yüzünüzden vurgulanan öğeye yumuşak odak geçişleriyle eser inceleme görüntülerinin rahatça çekilmesini yardımcı oluyor. 
 • Arka Plan Odak Bozma Fonksiyonu, alan derinliğini ayarlamak ve tek bir dokunuşla art planda bokeh oluşturabilme kolaylığı sunuyor.
 • Yüz Öncelikli Otomatik Pozlama, değişen aydınlatma senaryolarında faal olarak kayıt yaparken bile yüzleri anında algılıyor ve yüz parlaklığını optimize etmek için pozlamayı düzenliyor.
 • Yumuşak Cilt Tesiri kişinin cildindeki görünümü pürüzsüzleştirip lekeleri azaltıyor.
 • USB 3.2 Type-C® (SuperSpeed USB 5 Gbps) temas noktası ile gerilimsiz temas, kolay post yapım ve toplumsal medyada paylaşım için Creators Uygulaması üzerinden uyumlu bir akıllı telefona yahut PC’ye yüksek süratli kablolu transferine imkan tanıyorxi. 
 • Hızlandırılmış sahnelerxii kamera içinde oluşturulurken pozlama aralığı 1 saniyeden 60 saniyeye kadar ayarlanabiliyorxiii.
 • Net, yüksek kaliteli ses yakalamak için geliştirilmiş, seçilebilir özelliklere sahip yerleşik 3 kapsüllü mikrofon (daha evvel ZV-E1 modeliyle kullanıcılarla buluşan) kullanıcılara ortama ve kayıt durumuna bağlı olarak ses tarafı için “Otomatik “i seçme yahut “Ön”, “Arka” yahut “Tüm Yönler” ortasından seçim yapma imkânı sunuyor.
 • Fotoğraf makinesiyle birlikte, rüzgârlı şartlarda çekim yaparken gürültüyü azaltmak için bir ön cam sunuluyor. 
 • Çoklu Arayüz (MI Yuvası), gerektiğinde ek ses seçenekleri için harici bir mikrofonla kolaylıkla ilişki kurabiliyor.
 • 5 GHzxiv Wi-Fi temas dayanağı ile canlı yayın yapmanıza imkan sağlıyor.
 • İşlemleri kolaylaştırmak için menüleri ve görüntü oynatma ekranlarını yüksek sesle okuyan Sony Ekran Okuyucuxv ve menü Büyütme Ekran özelliği, kullanıcılara erişilebilirlik tahlilleri sağlıyor.

Çevre Dostu Yaklaşımlar Göz Önünde Bulundurularak Tasarlandı

ZV-E10 II kamera gövdesi, SORPLAS™ xvi dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş gereçlerden üretilerek fonksiyonellikten ödün vermeden olumsuz çevresel tesirleri azaltıyor. Her bir ambalaj, Sony’nin bambu, şeker kamışı lifi ve piyasadan toplanan geri dönüştürülmüş kâğıt üzere materyalleri kullanan eşsiz geri dönüştürülmüş kağıdı “Orijinal Karışımlı Materyal “den üretiliyor. Sony, geçtiğimiz 11 yıl içinde dijital fotoğraf makineleri ve dijital görüntü kameralarda yaklaşık 395 tonxvii işlenmemiş plastiği geri dönüştürülmüş plastikle değiştirdi.

Çok İstikametli E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II ‘nin Ana Özellikleri

Sony’nin 75. E-mount lensi olan E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II, kompakt boyutu ve çok taraflı menzili (35 mm full frame muadili odak uzaklığı: 24-75 mm) sayesinde yeni ZV-E10 II için ülkü bir lens tahlili sunuyor.  Bu yüksek çözünürlük performansı, tesirli bir optik dizaynda dört asferik bileşen ve bir ED (Ekstra düşük Dağılım) bileşen ile elde ediliyor. Asgarî odaklama aralığı 9,8 inç (0,25 m) (geniş)/ 11,8 inç (0,30 m) (tele) ve azamî 0,215x büyütme ile E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II , detayları yakalamak için çok istikametli bir yakın çekim performansı sergiliyor.  E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II , fotoğraf makinesinin gücü kapatıldığında toplam uzunluğu yaklaşık 1,25 inç (31,3 mm) olacak biçimde geri çekiliyor. Ayrıyeten küçük boyutu ve yaklaşık 3,8 oz (107 gram) yükü sayesinde günlük çekimlerde çarçabuk kullanılabiliyor.   

Akıcı, kullanışlı ve güçlü yakınlaştırma görüntü çekimi için ülkü olup yakınlaştırma sırasında bile AF kullanılabiliyor. Dahili optik sabitleme, görüntülerdeki bulanıklığı en aza indirmek için Faal Mod dahil olmak üzere gövde stabilizasyonuxviii ile birlikte çalışıyor. E PZ 16-50MM F3.5-5.6 OSS II, düzgün ve sabit çekimler için odaklama sırasında görüş açısındaki kaymaları en aza indirmek üzere nefes telafisinixix destekliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ