yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına 847 Milyonluk Ek Kaynak

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 847,6 milyon TL ek kaynak aktarıldı. 

Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına 847 Milyonluk Ek Kaynak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 847,6 milyon TL ek kaynak aktarıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bu adımı attıklarını söyledi.

Bakan Göktaş, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesi besin yardımı maksadıyla SYDV’lere her yıl ek kaynak aktardıklarını bildirdi. Dini bayramlar öncesinde muhtaçlık sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için yılda iki kere takviye verdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Bu kapsamda geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda aktardığımız kaynağın akabinde artık de Kurban Bayramı öncesinde gereksinim sahibi hanelerin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 847,6 milyon TL ek kaynak aktardık” dedi.

Dini bayramlar öncesinde toplam 6,8 milyar TL besin dayanağı verildi

Kurban Bayramı öncesinde aktarılan kaynağın süratli ve aktif bir halde gereksinim sahiplerine ulaştırılacağını söz eden Bakan Göktaş, 2015 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde vatandaşlara sağlanan besin takviye fiyatının ise 6,8 milyar TL olduğunu belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim