yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı

Nilüfer’de açılacak Eczacılık Kültürü Müzesi’nin küratörlüğünü üstlenen şair, muharrir ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüştü.

Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı


Nilüfer’de açılacak Eczacılık Kültürü Müzesi’nin küratörlüğünü üstlenen şair, muharrir ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’i  ziyaret ederek  çalışmalar hakkında görüştü.

Sunay Akın,  Nilüfer Belediyesi Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi ile birebir binada yer alacak olan Eczacılık Kültürü Müzesi’nin kente paha katacağını söyledi.

Şair, müellif ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ile eşi Nuray Özdemir’i Halk Evi’nde ziyaret etti. Lider Şadi Özdemir’e güzel olsun dileklerini ileten Akın, yeni vazifesinde de muvaffakiyetler diledi. Nilüfer’in, Türkiye’nin parlayan yıldızlarından biri olduğunu söyleyen Sunay Akın, beşere bedel katan çalışmaların süreceğine inandığını söyledi.

Şair, muharrir, gazeteci ve tiyatro oyuncusu kimliğinin yanı sıra müzecilik alanında yaptığı çalışmalarla da bilinen Sunay Akın,  yakın vakitte izlenime açılan Nilüfer Belediyesi Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi’nin Türkiye’de örnek olduğunu belirtti. Sıhhat müzesi ile birebir yerde açılacak olan Eczacılık Kültürü Müzesi’nin küratörlüğünü üstlendiğini hatırlatan Sunay Akın, Türkiye’nin en büyük koleksiyonlarına sahip Sinem Us’a ilişkin eşi gibisi olmayan yapıtların burada sergileneceğini tabir etti. Akın, yapılacak çalışmalarla birlikte her iki müzenin de yaşayan bir müze olacağına inandığını da kelamlarına ekledi.

Sunay Akın’a,  Eczacılık Kültürü Müzesi ile ilgili çalışmalarının bedelli olduğunu söyleyen  Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de, Nilüfer’de gerçekleştirecekleri projelerle hizmet çıtasını daha da üst taşıyacaklarını vurguladı. Sunay Akın,  şiirlerini ilgiyle okuyup, dinlediğini  söyleyen  Lider Şadi Özdemir’e ziyaret sırasında Oyuncak Müzesi isimli şiiri yazıp armağan ederek sürpriz de yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ