yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

TEB ve İGE’den kadın ihracatçıya özel destek

Türk İktisat Bankası (TEB), İhracatı Geliştirme A.Ş. (İGE) ile iş birliği kapsamında finansman gereksinimi olan ihracatçı bayan girişimcilere İGE kefalet dayanağıyla 250 milyon TL finansman sağlayacak.

TEB ve İGE’den kadın ihracatçıya özel destek


TEB, ihracatçı bayan girişimcilere finansman dayanağı sağlamak üzere İGE ile yeni bir iş birliğine imza attı. Buna nazaran, ek kredi için teminat gereksinimi olan ihracatçı kadın teşebbüsçüler, İGE-TEB İhracatta Bayanı Destekleme Paketi kapsamında yüzde 80 İGE kefalet dayanağıyla kredi imkanından faydalanabilecek. 

TEB ile İGE ortasında düzenlenen imza merasimi, TEB Ferdi ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, TEB KOBİ Kredileri Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Arıdaşır, İGE Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz, TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz ve İGE Finans, İş Geliştirme ve İK Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tuğrul Topaç’ın iştirakiyle gerçekleşti. 

TEB Kişisel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ihracatçı firmaların hem TEB hem de ülke iktisadı için stratejik kıymete sahip olduğunu belirtti ve ihracatçı bayan girişimcilere dayanak olmak için TEB ile İGE ortasında imzalanan protokol hakkında şunları söyledi: “Protokol kapsamında, bayan iştirakinde kurulan ve faaliyetlerini sürdüren ihracatçı müşterilerimiz yüzde 80 İGE kefalet takviyesiyle kredi imkanına ulaşacak. İGE kefaletiyle verilecek kredi imkanı ile ihracatçılarımızın finansmana erişimini kolaylaştırmayı ve iş hacimlerini büyütmeyi hedefliyoruz.” 

Gökhan Mendi: “Kadın teşebbüsçü ve işverenlerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için çalışıyoruz”

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de bayan iş gücünün iktisada dahil edilmesinin değerinin her geçen gün arttığını söz eden Mendi, kelamlarına şöyle devam etti: “Biz de TEB olarak, bayan işletme sahiplerine dayanak sağlamak ve iktisattaki potansiyellerini ortaya çıkarmak hedefiyle bölümde bir prensip imza atarak 2015’te başlattığımız Bayan Bankacılığı ile bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bayanların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeye ve iktisada daha fazla dahil olmalarına yönelik çalışırken, iş hayatında karşılaştıkları zorlukları aşmalarına takviye olmak için de çok istikametli eser ve hizmetler sunuyoruz. Bayan teşebbüsçü ve işverenlerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için çeşitli kaynaklarla kredi tahlilleri sunuyoruz. İGE ile gerçekleştirdiğimiz kredi mutabakatıyla bu desteğimizin kapsamını daha da genişletiyoruz. İGE’nin yüzde 80 kefalet dayanağıyla ihracatçı bayan girişimcilerimize uygun faiz oranlarıyla 24 ay taksitli ticari kredi imkanı sunacağız.” 

Kasım Akdeniz: “İhracatçı bayanların finansmana erişimini önemsiyoruz”

İhracatta Bayanı Destekleme Paketi’ne ait İhracatı Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Akdeniz ise, “İGE olarak güçlü öz kaynağımız sayesinde verdiğimiz kefaletlerle, bankalarımızın ihracata daha fazla kaynak aktarmalarını sağlamayı hedefliyoruz. İGE- TEB İhracatta Bayanı Destekleme Paketi ile ihracatçı bayanların finansmana erişimini kolaylaştırma yolunda attığımız kararlı adımlara bir yenisini daha ekliyoruz. TEB ile yaptığımız bu manalı iş birliğini, ihracatın finansmanındaki öncü rolümüzün kıymetli bir göstergesi olarak görüyoruz.  İhracat yapan bayanlarımızın ülke kalkınması ve iktisada sağladıkları katkının önümüzdeki periyotta artarak devam edeceğine inanıyoruz. İGE olarak uygulamaya geçireceğimiz eser ve hizmetlerle ihracatçı bayanlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ