yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

TEGV Bilişim Ateşböceği Diyarbakırlı Çocuklara Eğitim Desteği Sağlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), işletme sarfiyatları Turkish Philanthropy Funds (TPF) tarafından karşılanan TEGV Rotary-1 Bilişim Ateşböceği Taşınabilir Tahsil Ünitesi ile 1 yılda 1.100’den fazla çocuğa nitelikli eğitim dayanağı sağladı

TEGV Bilişim Ateşböceği Diyarbakırlı Çocuklara Eğitim Desteği Sağlıyor


“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş jenerasyonların yetişmesi için Türkiye genelindeki aktiflik noktalarında ilköğretim çağındaki çocuklara Cumhuriyet’in prensipleri ışığında nitelikli eğitim takviyesi sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılar sonrasında başladığı takviye çalışmalarını sürdürerek zelzele bölgesindeki çocuklara umut olmaya devam ediyor. TEGV’in TIR dorselerinden oluşan taşınabilir tahsil ünitesi Ateşböcekleri, farklı kurum ve kuruşların da takviyesiyle ilköğretim çağındaki çocuklarla buluşarak onlara nitelikli eğitim takviyesi sağlıyor. 

 

Deprem bölgesindeki 1.100’den fazla çocuğu bilişim temalı etkinliklerle buluşturdu

Depremin birinci günlerinden bu yana Diyarbakırlı çocuklara eğitim takviyesi sağlayan TEGV Rotary-1 Ateşböceği Tahsil Ünitesi, Turkish Philanthropy Funds’un (TPF) takviyesiyle eğitim aktifliklerine devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Türk hayırseverlerin yaptığı bağışlarla sağlanan fon sayesinde TPF, Ateşböceği’nin bilişim temalı etkinlikler vermek üzere tadilat masraflarını karşılayarak 1 yıllık işletme sarfiyatlarına de sponsor oldu. Diyarbakır’da faaliyetlerini yürüten Rotary-1 Bilişim Ateşböceği, projenin başlangıcından bu yana geçen bir yıllık süreçte, sarsıntı bölgesindeki 1.100’den fazla çocuğu bilişim temalı etkinliklerle ve nitelikli eğitim takviyesiyle buluşturdu. 

TEGV’in zelzele bölgesindeki faaliyetlerine katkısını devam ettirerek çocuklara takviye olan Turkish Philanthropy Funds ayrıyeten yaptığı bağışlarla TEGV Gaziantep Tahsil Birimi’nin imaline ve Hatay’da yaşayan 500’den fazla çocuğun bisikletle buluşmasına dayanak olmuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ