yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Teknosa, teknolojide geleceğin kadın liderlerinin yanında

Bayanların hayata faal iştiraki ve dijital dünyaya adapte olması için pek çok toplumsal projeyi hayata geçiren Teknosa, Teknolojide Bayan Derneği’nin (Wtech) yürüttüğü “Teknolojinin Önder 100leri” programında geleceğin bayan önderlerinin yetişmesine dayanak oluyor.

Teknosa, teknolojide geleceğin kadın liderlerinin yanında


Kadınların hayata faal iştiraki ve dijital dünyaya adapte olması için pek çok toplumsal projeyi hayata geçiren Teknosa, Teknolojide Bayan Derneği’nin (Wtech) yürüttüğü “Teknolojinin Önder 100leri” programında geleceğin bayan başkanlarının yetişmesine dayanak oluyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için ‘Kadın için Teknoloji’ projesi başta olmak üzere birçok uzun soluklu çalışma yürüten Teknosa, Wtech’in kurumsal üyeleriyle el ele vererek Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği “Teknolojinin Başkan 100leri” programının destekçileri ortasında yerini aldı. Türkiye’de akıllı bir teknoloji toplumu oluşturmak için daldaki ehil insan kaynağı sayısını artırmayı hedefleyen proje kapsamında 100 bayan ve 25 erkek öğrenci olmak üzere toplamda 125 öğrenciye, ‘Veri Analitiği’, ‘Python ile Data Bilimi’, ‘Python ile Yapay Zeka’, ‘Robotik Süreç Otomasyonu’, ‘Süreç Analisti’ ve ‘Siber Güvenlik’ üzere bahislerde teknik eğitimler sunulacak. 70 başkan şirketin desteklediği program kapsamında, teknik eğitimlerin yanı sıra soyut maharetleri geliştirecek eğitimler de verilecek.

Hem eğitim hem mentorluk desteği

Teknosa, “Birlikte Güçlüyüz” mottosuyla gerçekleşen projede dört genç kıza eğitim takviyesi sunacak. Öğrenciler eğitimin yanı sıra Teknosa’dan mentorluk dayanağı de alacak. Gençler bu sayede kendi potansiyellerini keşfederken, Teknosa kültürünü öğrenme fırsatı da bulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ