yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

TEMSA, CDP sürecine dahil olduğu ilk yılda ‘A’ notunun sahibi oldu

Geliştirdiği 10 farklı sıfır emisyonlu araçla, sürdürülebilirliği global büyüme stratejisinin merkezine yerleştiren TEMSA; 2023 yılında birinci sefer katıldığı CDP raporlama süreçleri sonunda İklim Değişikliği Programı A Listesi’nde yer almayı başardı

TEMSA, CDP sürecine dahil olduğu ilk yılda ‘A’ notunun sahibi oldu


Geliştirdiği 10 farklı sıfır emisyonlu araçla, sürdürülebilirliği global büyüme stratejisinin merkezine yerleştiren TEMSA; 2023 yılında birinci sefer katıldığı CDP raporlama süreçleri sonunda İklim Değişikliği Programı A Listesi’nde yer almayı başardı.

Sabancı Holding-PPF Group iştirakinde faaliyet gösteren TEMSA’nın sürdürülebilirlik alanındaki öncü uygulamaları, dünyanın en prestijli sürdürülebilirlik platformlarından CDP (Carbon Disclosure Project – Karbon Saydamlık Projesi) tarafından da tescil edildi. Dünyanın önde gelen çevresel raporlama platformunu yöneten, kar emeli gütmeyen ve global bir kuruluş olan CDP aracılığıyla, çevresel tesirini raporlayarak şeffaflık taahhüdünü ortaya koyan TEMSA, 2023 yılında CDP’ye verdiği cevapların kıymetlendirilmesi sonucunda İklim Değişikliği kategorisinde ‘A’ puanı almaya hak kazandı. Böylelikle TEMSA, CDP kıymetlendirme sürecine dahil olduğu birinci yılda, İklim Değişikliği Programı A Listesi’nde yer almayı başardı. 

 

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ A LİSTESİ’NDEKİ 346 ŞİRKETTEN BİRİ OLDU

2000 yılında kurulan ve dünya çapında 137 trilyon dolar bedelinde varlığı yöneten 740’tan fazla finansal kuruluşla çalışan CDP, şirketleri çevresel tesirlerini açıklamaya, sera gazı emisyonlarını azaltmaya, su kaynaklarını ve ormanları muhafazaya teşvik etmek için sermaye piyasalarını ve kurumsal satın alıcıların gücünü kullanmaya öncülük ediyor. 2023 yılında, tüm dünyada, global piyasa bedelinin üçte ikisine sahip 23 binden fazla şirket ve 1.100’den fazla kent, eyalet ve bölge CDP aracılığıyla datalarını açıkladı.  Bunların ortasında, yaklaşık 21 bin şirketin skoru açıklanırken, İklim Değişikliği Programı A Listesi’nde yer almayı başaran şirket sayısı ise 346 oldu. 

 

ŞEFFAF SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK UYGULAMALARIMIZLA SORUMLULUK ALMAYI SÜRDÜRECEĞZ 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, sürdürülebilirliğin TEMSA’nın mevcut faaliyetlerini ve büyüme planlarını şekillendiren ana öge olduğunun altını çizerken, “TEMSA bugün 8’i elektrikli, 2’si ise hidrojenli olmak üzere 10 farklı sıfır emisyonlu araç modeli geliştiren dünyadaki sayılı üreticilerden bir tanesi. Bu geniş eser gamımızla birlikte, bir yandan müşterilerimizi dünyadaki yeşil dönüşümün bir kesimi olmaya davet ederken, bir yandan da bölümümüze öncülük etmeyi, pazarda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Sıfır emisyonlu araçlar konusundaki yetkinliğimizi pekiştirirken ayrıyeten CDP, SBTi, Küresel Compact ve Ecovadis üzere global platformlarla da uyum halinde, iş süreçlerimizi ve iş modellerimizi sürdürülebilirlik odağında daima olarak geliştiriyoruz. CDP raporlamamız sonucunda, şimdi birinci müracaat yılımızda İklim Değişikliği A Listesi’ne dahil edildik. Tüm bunlar, bizim sürdürülebilirlik konusundaki samimiyetimizin, ciddiyetimizin ve kararlılığımızın göstergesi. Önümüzdeki periyotta şeffaf ve kapsayıcı sürdürülebilirlik uygulamalarımızla, dünyamız ve insanlık için sorumluluk almaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ