yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Teşrif-i Mevlana Etkinlikleri Ziyaretçilerden Büyük İlgi Gördü

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Hazreti Mevlana ve ailesinin Konya’ya gelişinin 796. Yıl dönümü hasebiyle düzenlediği Teşrif-i Mevlana aktiflikleri kapsamında “Urfa İlahileri Programı” ile “Teşrif-i Mevlana Çizgi Sergisi” ziyaretçilerden ilgi gördü.

Teşrif-i Mevlana Etkinlikleri Ziyaretçilerden Büyük İlgi Gördü


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Teşrif-i Mevlana aktiflikleri kapsamında “Urfa İlahileri Programı” ile “Teşrif-i Mevlana Sınır Sergisi” düzenlendi.

Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen  “Urfa İlahileri Programı” programında Mehmet Öncel, Halil Altıngöz, Bekir Çiçek tarafında söylenen ilahiler dinleyenlere unutulmaz bir gün yaşattı.

Konyalıların ağır ilgi gösterdiği program, dinleyicilerden büyük beğeni topladı.

TEŞRİF-İ MEVLANA ÇİZGİ SERGİSİ 

Etkinlikler kapsamında tekrar Mevlana Kültür Merkezi’nde Hattat Hüseyin Öksüz’ün talebeleri tarafından oluşturulan Teşrif-i Mevlana Sınır Standı de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Ayet ve hadislerin klasik el sanatıyla yazılmasıyla oluşan Teşrif-i Mevlana Çizgi Sergisi’nde 42 eser yer alıyor.

Sergiyi ziyaret eden iştirakçiler, stanttaki tüm yapıtların büyük emekler sonucu ortaya çıktığını, sergiyi ve aktiflikleri çok beğendiklerini söz ederek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ndeki etkinlikler kapsamında; 5 Mayıs Pazar günü saat 19.30’da Balkan İlahileri Konseri; saat 21.00’de Konya Türk Tasavvuf Topluluğu tarafından Sema Ayin-i Şerifi icra edilecek.
Teşrif-i Mevlana Etkinliklerinin birinci günü olan 3 Mayıs’ta ise Konya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından temsili karşılama oyunu ile Türk Yıldızları ve Solo Türk tarafından akrobasi gösterisi sergilenmişti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ