yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Tiyatro Bizbize Etkinlikleri Mobilet’te

Bilet alma tecrübesini, öncesini ve ötesini kapsayacak formda yine tanımlayan toplumsal keşif ve planlama platformu olan Mobilet’le Tiyatro BizBize ’nin repertuvarındaki etkinliklere yeriniz hazır. Haziran boyunca Türkiye’nin farklı noktalarında gösterim yapacak etkinlikler ise şöyle;

Tiyatro Bizbize Etkinlikleri Mobilet’te


Bir Mecnunun Hatıra Defteri

Poprişçin bakanlıkta çalışan bir memurdur. Tek hatası “soylu kişi” olmamasıdır. Müdürünün kızına (Sofya) ‘delicesine’ tutkun olan Poprişçin, Sofya’nın bir binbaşıyla evlendirileceğini öğrenir. Bu durum, onun tahammül eşiğini güzelce zorlamıştır. Keza kimi gerçekleri de hatırlatmıştır; “yıldızlar lakin seyredilir…” Bu idea onu statüsel durumları sorgulamaya ve gerçeklerle yüzleşmeye mahkum kılar. Poprişçin, girdiği fikir harbinde, kendi ütopyasına göç eder. O artık İspanya kralı!

Zamanın Rusya’sında tıpkı bütün dünyada olduğu üzere toplumsal statü farkı ve bu farkın insan üzerinde bıraktığı etkiyi eleştirel bir lisanla ele alan oyun, 1 Haziran ve 15 Haziran’da Akasya Kültür Merkezi’nde, 2 Haziran’da Feynman Kültür Merkezi Feyk Sahne’de, 14 Haziran’da İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde, 24 Haziran ve 26 Haziran’da ise Üsküdar Sahne Hane’de seyirciyle buluşacak.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü

Victor Hugo’nun bu çarpıcı yapıtı, idam cezasına çarptırılan bir mahkumun bu cezayı beş hafta öncesinden öğrenmesi ve bu mühlet içinde nasıl giderek insanlıktan çıkıldığını anlatıyor. Bizbize Tiyatro’nun sahneye uyarladığı eser, 1 Haziran ve 15 Haziran’da Akasya Kültür Merkezi’nde, 2 Haziran’da Feynman Kültür Merkezi Feyk Sahne’de, 8 Haziran’da Endless Arka Taksim’de, 9 Haziran’da Ankara Şato Muharrir Sahne’de 1+1 Avantajlı Bilet fırsatı ile, 14 Haziran’da İzmir Nazım Hikmet Kültür Merkezi Konak Halk Sahnesi’nde, 22 Haziran’da Van Bölge Sahnesi’nde, 24 Haziran ve 26 Haziran’da Üsküdar Sahne Hane’de, 28 Haziran’da Bursa ÇEKSANAT Görükle Kültür Merkezi’nde gösterim yapacak.

Aşk Olsun Sana Çocuk

Oyun, yakın siyaset tarihinin çok hüzünlendiren üç delikanlısı, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idamlarının, Demokrat Parti’nin askeri darbeyle devrilerek yargılanan ve idam edilen Başbakan, Dış İşleri ve Maliye Bakanları, Menderes, Şiddetli ve Polatkan için ‘misilleme’ olup olmadığını sorguluyor. Duygusallıkla ve/ya da siyasal dertlerle çarpıtılmış bir hukuk/adalet anlayışını masaya yatıran oyun, 9 Haziran’da Ankara Şato Müellif Sahne’de 1+1 Avantajlı Bilet fırsatı ile, 22 Haziran’da Van Bölge Sahne’de ve 28 Haziran’da Bursa ÇEKSANAT Görükle Kültür Merkezi’nde tiyatorseverlerle buluşacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim