yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Trump Art Gallery’de Şubat sergisi: ‘Çünkü’süz Bekleyiş’- Şubat ayı süresince görülebilir

Stantta yer alan eserler, olayların başlangıç ya da sonucundan çok yerle insanın iradeli ya da iradesiz bekleyişlerine işaret ediyor.

Trump Art Gallery’de Şubat sergisi: ‘Çünkü’süz Bekleyiş’- Şubat ayı süresince görülebilir


Sergide yer alan eserler, olayların başlangıç ya da sonucundan çok yerle insanın iradeli ya da iradesiz bekleyişlerine işaret ediyor.

Sergi Şubat ayı müddetince görülebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Arka Gallery, sanatçı Beşir Bayarın resim sergisi ‘Çünkü’süz Bekleyiş’e, Şubat ayı boyunca konut sahipliği yapacak. 

Mekan; olay ve kıssaların yaşandığı bir atmosferdir diyen sanatçı Beşir Bayar, “Resimde yerin ya da atmosferin varlığını göstermek ya da işaret etmek metafizik tartışmalara yol açar. Beşerler ya da figürler yere varlıklarıyla gerçeklik katar yani yeri somutlaştırır” diyor. 

Sanatçı Beşir Bayar’ın fotoğraflarında kurgulanan yerde; perdeler, dikitler, kapılar ve onların ötesinden sızan ışık gizemi çağırıyor ve öteyi merak ettiriyor. Bununla birlikte uzayan gölgeler yer içinde yer yaratıyor.

Hikayeleri ya da olayları yaşayan insan yerle etkileşim içerisindedir. Fotoğraftaki mekansal kurgularda, yer içine yer ve bu yerlerde var olmayı bekleyen insan sonsuz bir döngü içerisindedir. Sanatçı Beşir Bayar’ın yapıtlarında, bu gizemli yerlerde olayın başlangıç ya da sonucundan çok, yerle insanın iradeli, iradesiz bekleyişi işaret ediliyor.

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği stant, 29 Şubat tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B2 katında bulunan Trump Arka Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ