yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Türkiye’den ve Avrupa’dan ortaöğretim öğrencileri İstinye Üniversitesi’nde bir araya geldi

Türkiye’den ve Avrupa’dan öğrenciler “Sağlıklı Etrafta Keyifli Yaşam” başlıklı proje kapsamında İstinye Üniversitesi’nin (İSÜ) konut sahipliğinde bir ortaya geldi.

Türkiye’den ve Avrupa’dan ortaöğretim öğrencileri İstinye Üniversitesi’nde bir araya geldi


İstinye Üniversitesi (İSÜ) akademisyenleri ile buluşan öğrenciler, çevre sorunları ve tahlilleri, çevresel sürdürülebilirlik kavramı, sürdürülebilirliğin etraf ve tabiat nizamının korunmasına tesirleri ile ilgili mevzuları ele aldılar.

Çekmeköy Liv Koleji’nin yürüttüğü ERASMUS+ projesi kapsamında Romanya, Polonya ve Hırvatistan’dan bir küme ortaöğretim öğrencisi ile Çekmeköy Liv Koleji öğrencileri, İstinye Üniversitesi’nde (İSÜ) düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi. 2023 yılında Polonya’da yürütülen proje çalışması, 2024 yılında Türkiye’de etraf ve iklim sıkıntıları farkındalığı üzerine İstinye Üniversitesi İklim ve Etraf Araştırma Merkezi iş birliği ile gerçekleştirildi. “Sağlıklı Etrafta Memnun Yaşam” başlıklı proje kapsamında dört ülkeden ortaöğretim öğrencileri etraf sorunları ve tahlilleri, çevresel sürdürülebilirlik kavramı, sürdürülebilirliğin etraf ve tabiat tertibinin korunmasına tesirleri ile ilgili mevzuları ele aldılar.

Teknolojilerin etraf üzerindeki tesirleri anlatıldı

2 Mayıs’ta İstinye Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programda İSÜ Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serkant Ali Çetin ve Temel Bilimler Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sertaç Öztürk “Parçacıkların dünyasını ve yeni teknolojilerin etraf üzerindeki tesirlerini anlamak” başlıklı sunumu gerçekleştirdi. İstinye Üniversitesi Sürdürülebilirlik Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Esra Bayhantopçu ise çevresel farkındalık ve sorumluluklarımız hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Ayrıca İletişim Fakültesi öğrencisi Melissa Toroğlu etraf farkındalığıyla ilgili yürüttüğü projesini öğrencilerle paylaştı. 

“Yeni projelerle topluma yarar sunmaya devam edeceğiz”

Etkinlikle ilgili bilgi veren İstinye Üniversitesi (İSÜ) Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Gülen, “Sosyal sorumluluk kapsamında topluma katkı faaliyetlerimizi Çekmeköy Liv Koleji’nin projesiyle Avrupalı ortaöğretim öğrencileri boyutuna taşımış olmanın heyecanını yaşadık. Dört ülkeden öğrencilerin etraf sıkıntılarıyla ilgili farkındalık yaratmak, tahlil üretmek üzere üniversitemizde bir ortaya gelmesi ve akademisyenlerimizle buluşmasından ötürü memnunuz. Bu kapsamda çocuklara ve gençlere yönelik planladığımız yeni projelerle topluma yarar sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ