yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ulusal Staj Programı: Fırsat Eşitliği ve Liyakat Odaklı Bir Sistem

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Ulusal Staj Programı’nın sunduğu imkanları ve programın değerini anlatan açıklamalarda bulundu.

Ulusal Staj Programı: Fırsat Eşitliği ve Liyakat Odaklı Bir Sistem

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Ulusal Staj Programı’nın sunduğu imkanları ve programın ehemmiyetini anlatan açıklamalarda bulundu.

Yenilikçi Bir Yaklaşım

Ulusal Staj Programı, Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sunan yenilikçi bir sistem olarak öne çıkıyor. Program, liyakati ön planda tutarak, öğrencilerin demografik bilgilerine bakılmaksızın, becerilerine ve yetkinliklerine nazaran değerlendirilmesini sağlıyor.

Artan İlgi ve Hedefler

Programın birinci yılında 415 bin müracaat alması ve geçen yıl 179 bin stajın tamamlanması, Ulusal Staj Programı’nın ne kadar ilgi gördüğünü gösteriyor. Bu yıl ise 200 binden fazla stajın tamamlanması hedefleniyor.

Yapay Zeka Dayanaklı Değerlendirme

Öğrencilerin müracaatları, büyük bir titizlikle bedellendiriliyor. Bu yıl, yüklenen dokümanların denetiminde yapay zeka da kullanılıyor. Bu sayede, daha süratli ve objektif bir kıymetlendirme yapılıyor.

Geniş Kapsamlı Değerlendirme

Değerlendirmede yalnızca akademik muvaffakiyet değil,  gibi birçok kriter göz önünde bulunduruluyor. Bu sayede, farklı alanlarda yetenekli öğrencilere de fırsat sunuluyor.

İşverenlerle Etkileşim

Stajyer havuzu, patronların erişimine açılıyor. Patronlar, aradıkları niteliklere sahip gençlere staj imkanı sunabiliyor. Bu sayede, gençler kendilerine gelen teklifler ortasından seçim yapabiliyor ve en uygun stajı seçebiliyor.

İstihdama Katkı

Ulusal Staj Programı, gençlerin iş tecrübesi kazanmalarına ve istihdam imkanlarına ulaşmalarına yardımcı oluyor. Program, bu sayede Türkiye’nin genç iş gücüne değerli bir katkı sağlıyor.

Programın Önemi

Ulusal Staj Programı, Türkiye’deki staj sisteminde değerli bir yenilik ve gelişme olarak öne çıkıyor. Program, liyakate dayalı bir sistem kurarak, gençlere eşit fırsatlar sunuyor ve ülkenin geleceğine yatırım yapıyor.

Ulusal Staj Programı Hakkında Kaynak Linkler:
  • Ulusal Staj Programı Resmi Web Sitesi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ulusalstajprogrami
  • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi: https://www.cbiko.gov.tr/
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: https://www.aile.gov.tr/
  • Türk Sağlık Turizmi Derneği: https://shgmturizmdb.saglik.gov.tr/
  • Sağlık Turizmi Platformu: https://shgmturizmdb.saglik.gov.tr/  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ