yandex
ankara seo
ankara web tasarım
21.04.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Uluslararası Hemşirelik Araştırmalarında İşbirliği Sempozyumu-2 Düzenlendi

Hemşirelik araştırmalarındaki işbirliklerini teşvik etmek ve bu araştırmaların uygulamalara olan tesirini artırmak hedefiyle “Uluslararası Hemşirelik

Uluslararası Hemşirelik Araştırmalarında İşbirliği Sempozyumu-2 Düzenlendi

Hemşirelik araştırmalarındaki işbirliklerini teşvik etmek ve bu araştırmaların uygulamalara olan tesirini artırmak emeliyle “Uluslararası Hemşirelik Araştırmalarında İşbirliği Sempozyumu-2” gerçekleştirildi.

Sempozyuma Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri, akademisyenler ve lisansüstü öğrenciler katıldı. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, Hemşirelik Fakültesi’nin eğitim ve araştırmadaki ulusal ve memleketler arası başarılarından bahsetti. Fakültenin milletlerarası işbirlikleri ve akreditasyonlar hakkında bilgi verdi. Evvelki sempozyumun “İyi Uygulama Örneği” seçildiğini de sözlerine ekledi. Hemşirelik Fakültesi Halk Sıhhati Hemşireliği Anabilim Kısmı Lideri Prof. Dr. Şafak Dağhan ise son yıllarda hemşirelik mesleğinin kıymetinin daha yeterli anlaşıldığını söyledi. Pandemiler, savaşlar ve göçlerin sıhhat alanında yarattığı tesirlerden bahsetti. Dağhan, hemşirelik hizmetlerinin değerini ve hemşirelik araştırmalarının katkısını vurguladı.

Hemşirelik araştırmalarındaki işbirliklerini teşvik etmek ve bu araştırmaların uygulamalara olan tesirini artırmak emeliyle “Uluslararası Hemşirelik Araştırmalarında İşbirliği Sempozyumu-2” gerçekleştirildi.

Hemşirelik Araştırmalarında İzlenecek Yollar

Sempozyumun birinci panelinde “Hemşirelik Araştırmalarında Proje Süreçleri” ele alındı. Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji ve Uygulama ve Araştırma Merkezinde (EBİLTEM) uzman olarak misyonlu Dr. Ayşe Durğan Dbyes “Araştırma Fonlarına Erişimde Memleketler arası Proje Ortaklıkları” hakkında konuştu. Paracelsus Medical University’de misyonlu Prof. Piret PAAL ise “Hemşirelik Araştırmalarında COST Projeleri ve İzlenecek Yollar” hakkında bilgi verdi. “Hemşirelik Alanındaki Yayınlar, İşbirliği ve Atıf Değerlendirmesi” bahisli panelde ise Clarivate Kıdemli Tahlil Danışmanı Uzm. Derya Soğuksu konuştu. Soğuksu, hemşirelik araştırmalarında yayınların, işbirliğinin ve atıfların kıymetini vurguladı. Clarivate ve Web of Science veritabanlarının araştırmacılara sunduğu bilgiler hakkında bilgi verdi. Sempozyumun sonunda, hemşirelik araştırmalarında işbirliklerini geliştirmek için değerli bir platform sunduğu, farklı disiplin ve kurumlardan araştırmacıları bir ortaya getirdiği ve hemşirelik araştırmalarının uygulamalara olan tesirini artırmaya katkıda bulunduğu belirtildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ