yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

United Payment Money 20/20’de dev iş birliklerine yenilerini ekliyor

Bölgenin önder fintek oyuncusu United Payment, bölümün en kıymetli aktifliği Money 20/20’de bu yıl üçüncü sefer stand açtı.

United Payment Money 20/20’de dev iş birliklerine yenilerini ekliyor


Son iki yıldır Money 20/20 sponsorlarından biri olan United Payment, aktifliğe tüm ülke yöneticilerinin de dahil olduğu geniş bir takımla katıldı. Dalda dünyanın en büyük para transferi şirketleri ile partner olan United Payment bu sene devler ligine yenilerini eklemek üzere harekete geçti. 

Türkiye’nin önder fintek şirketi United Payment, küresel arenada güçlü iş ortakları ile birlikte gövde gösterisi yapmayı sürdürüyor. Milletlerarası arenalarda gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken United Payment, fintek alanındaki dünyanın en büyük etkinliklerinden Money 20/20’de bu yıl üçüncü kere stant açarak yer aldı. 4-6 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen aktiflikte United Payment geçen yıl olduğu üzere yeniden en büyük sponsorlar ortasına ismini yazdırdı. 10 binin üzerinde iştirakçinin yer aldığı aktiflik boyunca United Payment, bölümün önde gelen temsilcilerinden pek çok ziyaretçiyi standında ağırladı. United Payment ayrıyeten, DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi FinTek Komitesi’nin önderliğinde düzenlenen “DEİK Pavilyonu”nun da sponsorluğunu üstlendi. 

United Payment en çok ilgi gören finteklerden biri oldu

Türkiye, Azerbaycan, Romanya, Gürcistan ve İngiltere’nin yanı sıra açılacağı yeni ülkelerle ilgili çalışmalara devam eden United Payment, operasyonlarını sürdürdüğü tüm ülke yöneticilerinin yer aldığı geniş bir iştirakle Money 20/20’de hazır bulundu. 72 metrekare alanla aktifliğin en büyük standlarından birine sahip olan United Payment, çalışmalarıyla en çok ilgi gören şirketlerden biri oldu. 

United Payment Money 20/20 etkinliğinde ayrıyeten Hollanda Büyükelçisi Selçuk İnal, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Lideri Prof. Dr. Göksel Aşan ve Lider Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak’ı ağırladı. Beş farklı pazarda faaliyet gösteren United Payment’in muvaffakiyet öykülerini ve bölüme taraf verecek tekliflerinin paylaşıldığı toplantılarda, Türk fintek ekosisteminin globaldeki yükselişi ve finans ofisinden beklentileri üzerine verimli sohbetler gerçekleştirdi.

50’ye yakın Türk şirketi ile 500’ün üzerinde Türk iştirakçi yer aldı

Etkinlik boyunca United Payment sponsorluğu ve DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi FinTek Komitesi önderliğinde hayata geçirilen DEİK Pavilyonu ile fintek alanında faaliyet gösteren startup’lar küresel firmalarla tanışma ve yurtdışına açılma konusunda kıymetli fırsatlar elde etti. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dijital Teknolojiler İş Konseyi’nin Fintech Komitesi Başkanı ve United Payment CEO’su İlker Sözdinler, “Türkiye fintek alanında gerek teknoloji altyapısı gerekse finansal istikametten dünyanın en güzelleriyle yarışabilecek seviyede yer alıyor. Lakin Türk şirketlerinin küresel pazarlara açılma ve satış gücünü artırmaya yönelik kimi gereksinimleri ve eksiklikleri kelam konusu. Bu noktada DEİK Dijital Teknolojiler İş Kurulu Fintek Komitesi ülkemizdeki teknolojileri küresele açma vizyonuyla hayata geçirildi ve çalışmalarını da kapsamlı olarak devam ettiriyor. Money 20/20 üzere fuarlar da finteklere ve startup’lara yurtdışına açılma konusunda kıymetli fırsatlar sunuyor. Money 20/20’de 500 metrekare üzerindeki stant alanına sahip 50’ye yakın Türk şirketi ile 500’ün üzerinde Türk iştirakçi yer aldı. Bu kapsamlı iştirak ve Türk şirketlerine gösterilen ağır ilgi ülkemiz ve kesimimiz için umut verici gelişmelerin habercisi niteliğinde. Biz United Payment olarak daha evvelki fuar deneyimlerimizde büyük partnerlerle kıymetli işbirlikleri elde ettik ve bölgesel açılım fırsatları bulduk.   Bundan sonra da buradaki deneyimimizle Türk şirketlerinin önünü açmak istiyoruz” dedi.

‘Azerbaycan’da e-para lisansını alan memleketler arası birinci ve tek şirketiz’ 

İlker Sözdinler, Money 20/20 etkinliğindeki izlenimlerini de şu formda aktardı: “United Payment olarak bölgesel büyüme stratejimiz doğrultusunda Money 20/20 aktifliğini çok önemsiyor ve yıl boyunca bu fuar için önemli bir hazırlık süreci gerçekleştiriyoruz. Bu sene de Money 20/20 için çok çalıştık, çok yorulduk ve çok verimli sonuçlar elde ettik. Standımızda görüştüğümüz ziyaretçiler tarafından bilhassa Azerbaycan’daki birinci ve tek e-para lisansını  alan milletlerarası şirket olmamız büyük övgü ve ağır ilgi ile karşılandı. Fuar boyunca da bu istikamette pek çok soru ve işbirliği talepleri aldık. Azerbaycan’da iş yapmak isteyen birçok marka ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra Afrika pazarına da giriş yapma planlarımızı hayata geçiriyoruz. Büyük haberi sona sakladık: başkan olduğumuz para transferi konusunda devler ligindeki oyuncularla partnerlik yapıyoruz, bu ligden çok değerli birkaç oyuncu ile daha kayda bedel ilerleme sağladık, çok yakında haberlerini vereceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim