yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere festivalin bütçesinin 1 milyon 70 bin lira olduğunu açıkladı

Urla Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclisin Dilek ve Temenniler Kısmında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Ümit Arslan, Enginar Şenliği hakkında tenkitlerde bulundu.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere festivalin bütçesinin 1 milyon 70 bin lira olduğunu açıkladı


Arslan, Karantina Adasında yapılan Gala Yemeğini sosyete yemeği olarak nitelendirerek tek bir zümreye yapıldığını tez etti. Şenliğin geneli hakkında tenkitlerini sıralayan Arslan, şenliğin içine sinmediğini de tabir etti. Arslan’ın konuşmasının akabinde karşılık veren Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, Gala Yemeği ve şenlik bütçesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

VATANDAŞIMIZ ÖNEMLİ KATKI SAĞLADI

Balkan, Enginar Şenliğini İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Kaymakamlığı İktisat Üniversitesi, Urla Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kent Konseyi  dayanağıyla düzenlediklerini söz ederek, “Festival alanında yaklaşık 400’e yakın stant vardı. Bu stantların yaklaşık 150 tanesi enginar üreticisi, 200 tanesi konut iktisadına katkı sağlamak isteyen bayanlarımızın el hünerlerini sergilediği konut yemekleri stantlarıydı. Ayrıyeten enginar temalı el emeği eserlerin sergilendiği stantlar da vardı. Şenlik yalnızca bir cümbüş değil tıpkı vakitte bir kültür yansımasıdır. Bu tanıtım 10 yıldır yapılıyor. Bunun onuncusunu yapmak bize nasip oldu. Tarihi daha evvel planlanmış bu aktifliği çok az vakit kala yapıp alnımızın akıyla çıkmak bizim için bir gurur. Tıpkı vakitte vatandaşımızda buradan önemli bir katkı sağladı. Enginar üreticilerimiz, stant açan bayanlarımız ve tüm vatandaşlarımız önemli gelir elde ettiler. Makûs hava kaidelerine karşın şenliğe kâfi iştirakin sağlandığını ve kâfi kurallarda gerçekleştiğini düşünüyorum” dedi.

FESTİVAL BÜTÇESİ 1 MİLYON 70 BİN LİRA

Festivalin tek bir zümreye hitap eden bir şenlik olmadığının altını çizen Balkan, “Karantina Adasında düzenlenen Gala Yemeğinden evvel Basın Yemeği düzenlenmiş lokal ve ulusal basında bunun tanıtımı yapılmıştır. Bu yalnızca bizim başımıza esip düzenlediğimiz bir tertip değil her yıl düzenlenen bir tertiptir. Tıpkı vakitte da şunu da belirtmeliyim ki şenliğin Gala Yemeği, bütün temsili ve ağırlaması Urla’daki gastronomi ve bağyolu rotası tarafından üstlenilen ve yapılan bir kültürel etkinliktir. Büyükşehir Belediye Başkanı, Urla Kaymakamı, gastronomi muharrirleri, şefler ve kültür-sanat müelliflerinin orada bulunduğu bir tertipti. Burada katkı koyan gastronomi ve bağyolu rotası üyelerine bir defa daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. Son olarak ulaşım, altyapı, konaklama, temsil, ağırlama, afiş, baskı, reklam ve tanıtım dahil olmak üzere şenliğin bütçesinin 1 milyon 70 bin lira olduğuna dikkat çeken Balkan, “Festivalle ilgili bütün kaynakları kısıtlı formda kullanarak bütün tasarruf önlemlerini alarak yaptık” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ