yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

VEX Robotics Antalya Turnuvası düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eğitimde İnovasyon Derneği ve Eğitim Bilimleri Antalya Okulları işbirliğiyle VEX Robotics Antalya Turnuvası düzenlendi.

VEX Robotics Antalya Turnuvası düzenlendi


Geleceğin mühendisleri robot tasarladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Eğitimde İnovasyon Derneği ve Eğitim Bilimleri Antalya Okulları işbirliğiyle VEX Robotics Antalya Turnuvası düzenlendi. Geleceğin robotik mühendisleri tasarladıkları makine ve robotları sunarak yarıştı.

Dünyanın en büyük robotik yarışı olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren VEX Robotics Turnuvası Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde gerçekleşti. Turnuvada öğrenciler bu dönemin vazifelerini yerine getirmek için mühendislik, robotik, kodlama ve tasarım maharetlerini sergiledi. Cam Piramit’te düzenlenen turnuvaya Türkiye’nin çeşitli yerlerinden 30’dan fazla ekip katıldı. Lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan gruplar, kendi hünerleriyle robotlarını tasarlayarak müsabaka bahtı yakaladı.

GENÇ MUCİTLERİN TEKNOLOJİ YARIŞI

Antalya turnuvasında ortaokul öğrencileri VEX IQ robotları ile lise öğrencileri VEX V5 ekipleri ile turnuvanın en yeterlisi olmak için uğraş etti. Heyecanın doyasıya yaşandığı turnuvada misyonlarını muvaffakiyetle tamamlamak isteyen kadrolar, mühendislik marifetleri ile birlikte takım çalışması, irtibat, iş birliği, proje idaresi ve eleştirel düşünme üzere hayat marifetlerini en âlâ formda yansıttı. Robotik dünyanın kapılarını aralayan genç yetenekler, dizaynlarını adeta birer sanat yapıtına dönüştürdü. Yeni çağın en keyifli hobilerinden birinde genç yetenekler maharetlerini sergiledi. Turnuvada,  heyet değerlendirmeleri sonrasında genç mühendislere ödül ve madalyaları verildi.

GENÇLERE DAYANAĞIMIZ SÜRECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Daire Lideri Okan Yavuz, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize yönelik bilim, sanat ve spor projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Turnuvada kupa kaldıran Veritas Grubu’nun kaptanı Taylan Toprak Bülbül, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tertibine katılmaktan keyifli olduğunu tabir ederek, “Güzel ve zorlayıcı bir tertipti çok keyif aldım. Bundan sonraki adım Türkiye Şampiyonasına hazırlanmak, amacımız ise Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek” diye konuştu.

Turnuvada ödül kazanan Bilgi Robotic Ekibi kaptanı Ezgi Efe, ‘Stresi ve heyecanı sonuna kadar yaşadığımız kusursuz bir organizasyondu” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ