yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Vodafone 5G Teknolojisinde Liderlik Yolunda

Vodafone, 5G teknolojisinin lideri olma yolunda ilerliyor. Yüksek hız ve güvenilirlik sunan Vodafone 5G teknolojisi ile geleceğin iletişim dünyasına adım atın.

Vodafone 5G Teknolojisinde Liderlik Yolunda

Vodafone, 5G Teknolojisinde Liderlik Yolunda

Vodafone, 5G Teknolojisinde Liderlik Yolunda

Türkiye’nin dijitalleşmesine öncülük etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, şebeke altyapısını 5G’ye hazırlamaya devam ediyor. Şirket, 5G’nin farklı frekans bantlarını kullanarak, baz istasyonuna çekilen fiber altyapıyla, her binaya fiber çekmeden, müşterilerine ev ve ofislerinde “fiber kalitesinde” internet deneyimini sunmayı hedefliyor.

5G Sabit Kablosuz Erişim (FWA) Teknolojisiyle Yüksek Hızlar

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Yago Lopez, yaptığı açıklamada, 5G’nin yaygınlaşması için şebekenin güçlendirilmesinin önemine vurgu yaparak, 5G Sabit Kablosuz Erişim (FWA) teknolojisinin kullanıldığı testlerde “fiber kalitesinde” internet deneyiminin müşterilere sunulabileceğini belirtti. 5G FWA ile sabit internetin iyileştirilmesinin bireysel ve kurumsal müşterilere etkisinin olacağını ifade etti.

1 Gbps+ Hızlar ve Düşük Gecikme Süreleri

İstanbul’un merkezinde yapılan testlerde, C-band (3500 MHz) ve mmWave (26 GHz) frekans bantlarıyla 1 km’ye kadar 1 Gbps+’lık hızlara erişilirken, minimum 100 Mbps+ hızlarının en uç noktalarda dahi sağlandığı görüldü. Ayrıca, testlerde 10 ms’den düşük gecikme süreleri yaşandığı belirlendi.

İki Tip Modem Kullanıldı: Testlerde, her iki frekans için hem indoor (bina içi) hem de outdoor (cam kenarı) tipi modemler kullanılarak gerçekleştirildi. Baz istasyonuna yakın evlerde indoor tipi modemler kullanılarak servis verilebilirken, uzak noktalarda ise outdoor modemlerin daha elverişli olduğu gözlemlendi.

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ