yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Verenel Derneği Ziyaret Etti

Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk 6 Şubat Maraş Sarsıntılarının 1. yıl dönümünde Verenel Derneği Yahyalı Şubesini ziyaret etti.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk Verenel Derneği Ziyaret Etti


Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk 6 Şubat Maraş Sarsıntılarının 1. yıl dönümünde Verenel Derneği Yahyalı Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette zelzelede yapılan ve hala devam eden çalışmalar hakkında Verenel Derneği Şb. Lideri Yasin Yıldırım’dan bilgiler alan Lider Esat Öztürk bahis ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Esat Öztürk; “ Asrın felaketi diye tabir ettiğimiz 11 vilayetimizi etkileyen 6 Şubat Maraş Zelzelelerinin 1. Yıldönümünü yaşıyoruz. Rabbim bir daha bu türlü afetlerden bizleri korusun. Zelzelede vefat eden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ben, zelzele vaktinde depremzedelere gece gündüz demeden yardım ulaştıran Verenel Derneği’ne can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Yalnızca ülkemizde değil İslam coğrafyasındaki birçok ülkede mazlumların elinden tutan derneğimizle gururlanmamak elde değil. Rabbim derneğimizi iyi hizmetlerde muvaffak kılsın. Rabbim büyüklerimize iyi ömürler versin. Onların teşviki ile birçok hoşluklara dernek olarak imza attılar. Verenel derneği sarsıntı bölgesinde kurduğu aşevleri ile yüzbinlerce beşere yemek temin ettiler. Biz belediye olarak her vakit yanlarındayız.” Diye konuştu.

Verenel Derneği Yahyalı Şb. Lideri Yasin Yıldırım’ da konuşmasında; “Başkanımıza ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Yahyalı’da Hacı Hasan Dinç Efendi vaktinden beridir dernekçilik ve vakıfcılık kültürü yaşatılmaktadır. Derneğin kurulmasında ve bugüne gelmesinde büyük katkısı olan Ali Ramazan Dinç Hoca Efendiye teşekkür ediyoruz. Onun uğraş ve uğraşları ile 58 vilayette 100’den fazla şubemiz ile hizmet veriyoruz. 6 Şubat sarsıntılarının birinci anından itibaren derneğimiz bölgede faaliyette bulunmuştur. Zelzeleden etkilenen vilayetlerde dernek faaliyetlerimizin bulunmasından ötürü zelzele bölgesine intikal edip çalışmaya başlamamız uzun sürmedi. Buradan belediyemize teşekkürümüz var. Belediyemiz zelzelenin birinci anından itibaren çaba ve gayretleri ile daima birlikte zelzele bölgelerine yardımları yağdırdık. Liderimize farklı bir teşekkürümüz. Sarsıntı bölgesine birinci ulaştığımızda her yer yıkılmış olması nedeniyle yemek yapacak yeri bulamadık. Kapalı bir alan bulamadık. Liderimiz bize 1000m²’ lik çadırlar yaptırdı. Bunların içinde yemekler yapılıp, yenmeye başlandı. Derneğimiz zelzelenin etkilediği vilayetlerde 3 aydan fazla bir müddet hizmet verdi.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ