yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası Etabı’na Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye’nin ve dünyanın en çok ödül alan ve Türkiye’nin birinci yüksek kapasiteli üstün yat marinası olan Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı Memleketler arası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası etabına tekrar 2024 yılında da mesken sahipliği yapmaktan gurur duydu.

Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası Etabı’na Ev Sahipliği Yaptı


Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl beşinci kere düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Milletlerarası Yat Yarışı’nın Halikarnas Kupası etabı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı üzere değerli bir günde Yalıkavak Marina’dan başladı.

Deniz ve yelken tutkunlarını bir ortaya getiren yarışta gruplar sınıflarına nazaran Rodos ve Simi adasının etrafında dönerek toplamda 250 deniz milinden oluşan şiddetli bir parkuru tamamlayarak tekrar Yalıkavak Marina’da finiş verdiler. Denizde birkaç gün süren büyük uğraşın ardından Halikarnas Kupası’nın takdim edildiği ödül merasimi ise 25 Mayıs’ta Bodrum Kalesi’nde düzenlendi.

Yalıkavak Marina, Marina Yöneticisi Deniz Akaltan; “Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Memleketler arası Yat Yarışı’nın Halikarnası Kupası etabına bir kere daha konut sahipliği yapmanın haklı onurunu yaşıyoruz. Etkinlik boyunca yarışçılarımıza dayanak vermek ve onları ağırlamaktan büyük bir memnunluk duyduk.Yalıkavak Marina olarak tam korunaklı bağlama alanlarımız, deneyimli teknik servis ve çağdaş altyapımız, en yüksek düzeyde hizmet kalitemiz ve mükemmel pozisyonumuz ile deniz sporları tutkunları için  muazzam bir alan oluşturduk. Yarışlara katılan tüm takımların unutulmaz bir tecrübe yaşadıklarını umut ediyoruz. Yalıkavak Marina ailesi olarak, aktifliğin deniz sporlarına olan ilgiyi artırarak ülkemizin hoşluklarının dünya ile paylaşılmasına umarız bir nebze katkımız olmuştur. Türkiye’nin Riviera’sı olarak bilinen Bodrum yarımadasını ve Yalıkavak Marina’yı  uluslararası platformlarda tanıtarak Türkiye’yi dünya çapında temsil etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yalıkavak Marina, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği’nin katkılarıyla İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen ve DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen bu görkemli tertipte dünyanın dört bir yanından gelen gruplara konut sahipliği yaptı.

Deniz sporları içerisinde en saygın tertiplerden biri olan Cumhurbaşkanlığı Memleketler arası Yat Yarışının bu yıl  Yalıkavak Marina etabına 16 ülkeden 26 grup ve 300’ün üzerinde yarışçı katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim