yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yeni Eğitim Sistemi Geliyor

Yeni bir eğitim sisteminin çalışmalarının tamamlandığını anlatan MEB Yusuf Tekin, yakın vakitte ayrıntılara kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. 

Yeni Eğitim Sistemi Geliyor

Yeni bir eğitim sisteminin çalışmalarının tamamlandığını anlatan MEB Yusuf Tekin, yakın vakitte ayrıntılara kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Tekin, “Ana paradigmasından tutun, bize ilişkin ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans kıymetlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın vakitte kamuoyuyla paylaşacağız inşallah” diye konuştu.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında başşehir Ankara’da düzenlenen programda meslektaşlarıyla bir ortaya geldi. Öğretmenler Odası Buluşmaları programıyla her ayın birinci hafta sonunda farklı vilayetlerdeki öğretmenlerle bir ortaya gelen Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bugüne kadar ikisi İstanbul’da olmak üzere Eskişehir, Konya, Kastamonu, Sivas ve ikinci defa Ankara’da gerçekleşen buluşmalarda binlerce öğretmenle istişarede bulundu, onlara tek tek kelam vererek sahanın görüş, teklif ve taleplerini aldı. Buluşmanın başında 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarının yıl dönümü münasebetiyle hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anan Bakan Tekin, “Asrın felaketinde başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere hayatını yitiren tüm canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Değişen Dünya Koşulları

Bakanlık olarak sarsıntının yıkıcı tesirlerini yaşayan bölgedeki öğrenci, öğretmen ve depremzede vatandaşların yaralarının sarılması için bir seferberlik anlayışı içinde faaliyetler yürüttüklerine işaret eden Tekin, başta “arama kurtarma”, “bakım ve onarım”, “okulların eğitim öğretime hazırlanması”, “psikososyal destek”, “üretim”, “taşımalı eğitim”, “barınma ve beslenme”, “kırtasiye dağıtımı”, “LGS ve YKS hazırlık kursları”, “halk eğitim kursları”, “öğretmenlere yönelik hizmet içi faaliyetler”, “MEB AKUB takımlarının çalışmaları” olmak üzere gece gündüz demeden birçok çalışma yaptıklarını söz etti. Bakan Tekin, Bakanlık olarak sarsıntı bölgesindeki eğitim süreçlerini yürütmek için tam bir seferberlik hâlinde çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. Bakanlık siyasetlerinin karşılık bulabilmesi için öğretmenler başta olmak üzere öbür eğitim paydaşlarıyla her vakit istişare kültürüyle hareket ettiklerini vurgulayan Bakan Tekin, bu sayede birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Bakanlığın değerli bir çalışması olan müfredat değişikliğinin yakın vakitte kamuoyuna açıklayacaklarını lisana getiren Tekin, “Müfredat, süratle değişen dünya şartları, aktüel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olmalı. Ana paradigmasından tutun, bize ilişkin ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans kıymetlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın vakitte kamuoyuyla paylaşacağız inşallah” dedi.

Ankara Müzik ve Hoş Sanatlar Üniversitesi Yerleşkesi

Bakanlık olarak hayata yeni geçirdikleri bir öteki projenin de Ankara Müzik ve Hoş Sanatlar Üniversitesi yerleşkesinde müzik ilkokulu ve müzik ortaokulu olduğunu hatırlatarak tematik spor okullarıyla ilgili de ilgili federasyonlarla görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Buluşmaya katılan öğretmenler ise tek tek kelam alarak eğitim alanındaki görüş, teklif ve beklentilerini aktardılar. Öğretmenler, kelam konusu bu buluşmaların kendilerine verilen bedelin bir göstergesi olduğunu vurgulayarak kendilerine bu imkânı tanıdıkları için Bakan Tekin’e teşekkür ettiler. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ