yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yeni Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Oldu!

Sağlık Bakanlığı görevinden affını isteyen Dr. Fahrettin Koca’nın yerine İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü Kemal Memişoğlu getirildi.

Yeni Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu Oldu!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın istifa edip etmeyeceği haberleri netlik kazandı. Sağlık Bakanlığı görevine İstanbul İl Sıhhat Müdürü Kemal Memişoğlu getirildi. Bakan Koca görevden affını istedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vazifesinden affını isteyerek ayrıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen bu talebin akabinde, Sıhhat Bakanlığı’na Prof. Dr. Kemal Memişoğlu atandı. Yeni Sağlık Bakanı Memişoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı birinci açıklamayla dikkat çekti. Pekala, Kemal Memişoğlu kimdir ve hangi misyonlarda bulunmuştur?

Memişoğlu’ndan birinci açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Sıhhat Bakanı olarak görevlendirilen Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, X Platformu’ndan açıklama yaparak, “Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 53. Sağlık Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Vatanımız ve milletimiz için bu onurlu vazifeye beni layık gördüğü için Sayın Cumhurbaşkanı’ mıza şükranlarımı arz ediyorum. Vazifemin gerektirdiği ağır sorumluluğu hakkıyla ifa edebilmek için var gücümle çalışacağım. Allah utandırmasın. Hürmet ve hürmetlerimle.” dedi.

Kemal Memişoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, aslen Rizeli olup 1966 yılında Trabzon’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olan Memişoğlu, 1995 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı. 1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak vazife yaptı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde bulundu. 2000-2002 yıllarında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Kısmında Başasistanlık yaptı. 2002 yılı sonunda PTT Hastanesi’ne Başhekim olarak atandı. 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında da Genel Cerrahi Profesörü oldu.

Kemal Memişoğlu En Son İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Yaptı

2007 yılında Beykent Üniversitesinde başladığı Sıhhat İdaresi Yüksek Lisans eğitimini 2009 yılında tamamladı. 2002-2012 yılları ortasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak vazife yaptı. 2012’de İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Lideri olarak atandı ve 2014-2016 yılları ortasında birebir birliğin Genel Sekreterlik misyonunu yürüttü. 2016 yılında İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürü olarak atandı.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun ulusal ve milletlerarası mecmualarda yayımlanmış birçok bilimsel yayını bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ