yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yenilikçi sensör teknolojileri ile Türkiye pazarında varlığını güçlendiriyorYenilikçi sensör teknolojileri ile Türkiye pazarında varlığını güçlendiriyor

Endüstriyel otomasyon ve emniyet sensörleri üretiminde 90 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan küresel sensör sanayisinin önde gelen şirketi Telemecanique Sensors, 20 yıldır Türkiye pazarına tahlil iştiraki yapıyor. Esaslı global mirası ve ‘Simply Easy’ vizyonu ile müşterilerinin makine performanslarını artıracak daha akıllı sensor tahlilleri geliştiren şirket, imza attığı ileri teknolojilerle Türkiye’deki varlığını ve stratejik pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Yenilikçi sensör teknolojileri ile Türkiye pazarında varlığını güçlendiriyorYenilikçi sensör teknolojileri ile Türkiye pazarında varlığını güçlendiriyor


Endüstriyel otomasyon ve emniyet sensörleri üretiminde 90 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan küresel sensör sanayisinin önde gelen şirketi Telemecanique Sensors, 20 yıldır Türkiye pazarına tahlil paydaşlığı yapıyor. Esaslı global mirası ve ‘Simply Easy’ vizyonu ile müşterilerinin makine performanslarını artıracak daha akıllı sensor tahlilleri geliştiren şirket, imza attığı ileri teknolojilerle Türkiye’deki varlığını ve stratejik pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Elektromekanikten elektronik eserlere, algılamadan tanımlama ve uzaklık ölçümüne kadar geniş bir eser gamına sahip olan ve dünyanın sensör devleri ortasında yer alan Telemecanique Sensors, endüstriyel süreçlerin izlenmesi, denetim edilmesi ve otomasyonu için emniyetli tahliller geliştirip üretiyor. Güvenilirlik, dayanıklılık ve yüksek performans üzere özelliklere odaklanarak endüstriyel otomasyon alanında müşterilerine tahliller sunan şirket, tüm dünyada kullanıcı beklentilerine paralel olarak değişen pazar dinamiklerine inovatif bir perspektiften bakıyor. Bu değişim kapsamında stratejilerinde endüstriyel dönüşüm odaklı yeniliklere tartı verdiklerini söyleyen Telemecanique Sensors Ülke Müdürü Bilkay Bilgen, Türkiye pazarındaki pozisyonlarını güçlendiren yatırımlarını anlattı.

 

Pazar ve müşteri odaklı yaklaşımı ile Türkiye piyasasına tahlil paydaşlığı yapıyor

Türkiye pazarında 20 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını tabir eden Bilkay Bilgen; “Bir asra yaklaşan esaslı inovasyon mirasımızı, gücüne ve potansiyeline sonuna kadar güvendiğimiz ülkemizde muvaffakiyetle devam ettiriyoruz. Son devirde bu başarıyı daha ileriye taşımak için stratejik adımlar atıyor, çok daha kapsayıcı ve tamamlayıcı eserler ile varlığımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizin kendi temel katma bedellerine ve makine performanslarına odaklanmalarına imkân tanıyacak ileri tahliller sunuyoruz. Eserlerimizi tasarlarken kalite, sadelik, seçim kolaylığı ve bulunabilirlik kıymetlerimize bağlı kalıyor, endüstriyel dönüşüme katkı sağlayacak yeni eserler geliştirmeyi sürdürüyoruz.  Pazar ve müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde piyasadaki gereksinimlere nazaran tahliller üreterek müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak adımlar atıyoruz. Bu da bizi kesimin en çok tercih edilen iş ortaklarından biri haline getiriyor” diye belirtti.

 

“Türkiye’deki en uygun bayi ağına ve eser gamına sahip sensör markalarından biriyiz”

Küresel tedarik zincir dinamiklerinin değişmesinin makine dalında birçok parametreyi etkilediğine vurgu yapan Bilgen; “Sensör alanındaki uzmanlığımızla bu değişimi güzel okuduk ve süratli bir adaptasyon süreci geçirdik. Makine üreticilerimizin milletlerarası rekabet güçlerini artırmalarını yakından takip ederken, ulusal ve memleketler arası pazarda muhtaçlık duydukları tahlilleri sağlamaya ve endüstriyel dönüşüm süreçlerinde iş birliği yapmaya devam ettik. Artık ise Türkiye’nin makine üreticileri için sürdürülebilir kalkınma planlarıyla örtüşecek biçimde; ekonomik ve çevresel faktörlere odaklanarak dayanıklılık, verimlilik ve çevresel ahenge hizmet eden eserlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Türkiye’deki odak noktalarımız ortasında materyal taşıma, gereç sürece, paketleme, pompa ve yiyecek-içecek segmentleri yer alıyor. Bu noktada yalnızca eser ile kalmayarak, bu segmentteki iş ortaklarımıza süreçlerinde de katkı sağlayacak formda en üst seviyede kıymet ve avantaj yaratmayı hedefliyoruz. Türkiye’deki en güzel bayi ağına sahip sensör markalarından biri olarak, neredeyse tüm segmentlere uygun eser gamımız ve uzmanlığımız sayesinde ülkemizdeki pozisyonumuzu daha da sağlamlaştıracağımızı öngörüyoruz” biçiminde konuştu. 

 

“2024 yılına yeni eserlerle süratli bir giriş yaptık”

İyileştirilmiş optik algılama, arttırılmış sürat, sağlamlık ve IO-Link entegrasyonuyla sınıfının en düzgün performansını sunan uygulamaya özel fotoelektrik sensör ailesini yenilediklerini belirten Bilkay Bilgen; “Türkiye pazarı için gayelerimiz büyük, münasebetiyle dijitalleşme başta olmak üzere birçok dinamiği eserlerimize entegre ediyoruz. Yenilenen fotoelektrik lazer sensör ailemiz ile lazer uzaklık sensörleri, kablosuz eserler ve RFID emniyet eserleri başta olmak üzere daha kompakt ve yenilikçi eserlerle yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz. Eserin uzun müddet sağlıklı bir halde çalışmasını sağlamak, daha kısa karşılık mühletleri elde etmek, daha kompakt eserler geliştirmek ve makina imalatçılarımızın değişen ve gelişen gereksinimlerini karşılayacak eser çeşitliliğini sağlamak için yatırımlarımız sürüyor. Bu kapsamda IO-Link özellikli sensörler alanında yatırımlarımızı artırarak mevcut serilerimizi geliştireceğiz. Önceliğimiz, otomasyon sistemlerini daha akıllı, verimli ve kullanıcı dostu hale getiren IO-Link özellikli eserlere imza atarak müşterilerimize optimizasyon ve maliyet tasarrufu sağlamak olacak. Makine üreticilerimizin bu eserler ile verimliliklerini ve esnekliklerini arttırabilmesi için yeni eserlerimizi de pazara sunacağız. 2024 yılında fotoelektrik serimizdeki yeniliklerin yanı sıra emniyet eser gruplarımızdaki yeni eserlerimizi de piyasaya çıkaracağız” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ