yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yenişehir Belediyesi yarıyıl tatilinde 7 bin çocuğu tiyatroyla buluşturdu

Mersin Yenişehir Belediyesinin yarıyıl tatilindeki çocuklar için ikincisini bu yıl düzenlediği Yenişehir Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi. 7 bin çocuk birbirinden renkli tiyatro oyunlarını izledi, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı yakaladı.

Yenişehir Belediyesi yarıyıl tatilinde 7 bin çocuğu tiyatroyla buluşturdu

Mersin Yenişehir Belediyesinin yarıyıl tatilindeki çocuklar için ikincisini bu yıl düzenlediği Yenişehir Çocuk Oyunları Şenliği sona erdi. 7 bin çocuk birbirinden renkli tiyatro oyunlarını izledi, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı yakaladı. Yenişehir Belediyesinin çocuklara karne armağanı olan şenlik aileleri de memnun etti.

Yenişehir Belediyesinin çocukların yarıyıl tatillerini verimli ve keyifli bir formda geçirmelerini sağlamak emeliyle düzenlediği 2. Yenişehir Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında 7 tiyatro oyunu ve Şubadap Konseri çocuklarla buluştu.  

“Çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve toplumsal hünerlerini de geliştirmelerini hedefledik”

Çocuklarla birlikte oyunları izleyen Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Çocuklarımızın sanatla buluştuğu, tiyatro oyunlarını izleyerek keyifli vakit geçirdiği bu şenlik, onların gelişimine katkı sağlamak ismine çok kıymetli bir fırsattı. Ailelerimizin takviyesi ve iştirakiyle gerçekleştirdiğimiz festivalimizle çocuklarımızın yalnızca eğlenmelerini değil, tıpkı vakitte yaratıcılıklarını ve toplumsal hünerlerini de geliştirmelerini hedefledik. Çok ağır bir ilgi oldu. Salonlar her oyunda ve her seansta doldu. Önümüzdeki yıl üçüncüsünü düzenleyeceğiz.”

“Çocuğum için de çok yararlı oldu, meskende kendi başına tiyatro yapıyor.”

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine düzenlenen şenlik ailelerden de tam not aldı. Torunuyla birlikte oyunları izlemeye gelen Süleyman Aksu “Ben dedeyim. Birinci kez çocuklarla ve torunlarla geliyorum. Onlardan daha çok ben memnunum. Herkese teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı. Çocuğunun telefon ve televizyondan uzaklaştığını söz eden Ercüment Ota ise “Eşim çabucak hemen her oyuna çocuğumuzu getirdi. Abdullah Lidere da çok teşekkür ediyoruz. Herkesin emeğine sıhhat. Çocuğum için de çok yararlı oldu, meskende kendi başına tiyatro yapıyor. Çocuğumuz iki haftadır televizyon ve telefonu kesti.” dedi. Mine Kentli ise “Çok keyifli. Aslında biz İstanbul’dan geldik. Dördüncü yılımız burada. Çok hoş etkinlikler oluyor. Sağ olsun Liderimiz bu hususta çok dayanak veriyor. Çok teşekkür ederiz, her şey için, emeği için, Yenişehir’e verdiği takviyesi için. Biz de eğleniyoruz. Her güne bir aktiflik var nasıl olsa diyoruz. Geliyoruz ve eğleniyoruz. Verimli buluyoruz.” diye konuştu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ