yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Yenişehir Belediyesinden sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü

Mersin Yenişehir Belediyesi, vatandaşları spor yapmaya ve sağlıklı yaşama teşvik etmek emeliyle Tepe Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Mersin Şubesi ile birlikte tabiat yürüyüşü düzenledi. “

Yenişehir Belediyesinden sağlıklı yaşam için doğa yürüyüşü


“Yenişehir’de Hareket Zamanı” sloganıyla yapılan yürüyüşe vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Lider Abdullah Özyiğit de yürüyüşe katılarak vatandaşlarla birlikte yürüdü, sağlıklı ömrün ehemmiyetine dikkat çekti.

Yenişehir Belediyesi tarafından organize edilen tabiat yürüyüşü etkinliğinde vatandaşlar tabiatın keyfini çıkarırken tıpkı vakitte sağlıklı bir aktivite yapma fırsatı da buldu. Sabah erken saatlerde başlayan aktiflikte, vatandaşlar Yenişehir Belediyesi önünden saat 08.00’de kaldırılan servislerle yürüyüş başlangıç noktasına taşındı. Yürüyüş, saat 09.00’da Kocahamzalı Mahallesi’ndeki baz istasyonundan başladı.  Yaklaşık 6 kilometre uzunluğunda ve tabiatla iç içe olan yürüyüş Çukurkeşlik Mahallesi’nde sona erdi.

Yenişehir Belediyesinin düzenlediği tabiat yürüyüşü, vatandaşlardan da büyük beğeni topladı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, bu cins aktifliklerin nizamlı olarak devam edeceğini ve vatandaşların sağlıklı hayat alışkanlıklarını desteklemek için sportif faaliyetlerini sürdüreceklerini söz etti.

Başkan Özyiğit “Amacımız, her yaştan ve her kesitten insanımızın spor yapmasını ve sağlıklı bir ömür sürmesini sağlamak.”

Yürüyüş aktifliğinin sonunda vatandaşlara seslenen Lider Abdullah Özyiğit, “Sporun hayatımızdaki yeri tartışılmaz. Fizikî sıhhatimizi korumak ve toplumsal bağlarımızı güçlendirmek için spor vazgeçilmez bir ögedir. Günümüzde süratli hayat temposu ve teknolojinin getirdiği hareketsiz ömür usulü, birçok sıhhat sıkıntısını da beraberinde getiriyor. Halbuki ki nizamlı olarak yapılan fizikî aktiviteler, yalnızca vücut sıhhatimizi değil, ruhsal ve zihinsel sıhhatimizi da olumlu tarafta tesirler. Bugün gerçekleştirdiğimiz tabiat yürüyüşü, bizlere spor yapmanın ne kadar keyifli ve tıpkı vakitte ne kadar kolay olabileceğini gösteriyor. Tabiatın içinde, pak hava eşliğinde, bir yandan spor yaparken bir yandan da günlük gerilim ve telaşlardan uzaklaşma fırsatı bulduk. Bu cins etkinlikler, hem ferdî hem de toplumsal sıhhatimiz için son derece değerlidir. Yenişehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlıklı ömür alışkanlıklarını desteklemek için çeşitli spor faaliyetleri ve etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Emelimiz, her yaştan ve her kısımdan insanımızın spor yapmasını ve sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamak.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim